Kukiz’15 nie zarejestrował list. Wybory mogą być nieważne

Kukiz'15 nie zarejestrował list. Wybory mogą być nieważne 16

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej zajmuje się sprawą przeciwko wyborom. Śledczy dostali zawiadomienie, że określone osoby przywłaszczyły listy poparcia z podpisami, peselami i adresami zameldowania popierających listy Komitetu Wyborczego Kukiz’15.

Zgłoszenie do prokuratury wpłynęło w poniedziałek. – Czynności w tej sprawie prowadzone będzie w kierunku przestępstwa z art. 248 pkt 3 kodeksu karnego. Będziemy weryfikować informację podane w zawiadomieniu – informuje Edyta Winiarek, bialska prokurator rejonowa. Dodaje, że dalsze decyzje będą podejmowane w zależności od ustaleń.

Zawiadomienia dokonał Sławomir Suszczyński, pełnomocnik wyborczy komitetu i dotyczy, że określone osoby ukrywają dokumenty wyborcze. Miały one związek z rejestracją list do rady miasta Biała Podlaska. Zdaniem zawiadamiającego uniemożliwiło to rejestracje listy radnych we wszystkich okręgach wyborczych. Zabrano m.in. listy poparcia komitetu, które zawierały dane tj. imię i nazwisko, adres zameldowania, pesel oraz podpis popierającego.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pełnomocnik będzie domagał się interwencji Komisarza Wyborczego lub w przyszłości będzie skarżył wynik wyborów, gdyż grupie osób wyraźnie uniemożliwiono czynności wyborczych, poprzez kandydowanie z określonego komitetu.

Art. 248.  Kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum:
3) niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne, – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij!

Komentarze: 30

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Powiedzieć „skandal” to tak jak nic nie powiedzieć… Biała twardsza, niż beton – wbicie się między układy, układziki graniczy z cudem.

 2. Chcieli nie dopuścić jedyną organizację na którą warto głosować i im się udało. Ale zrobili to bardzo nielegalnie i po chamsku. Mam nadzieję, że za to zapłacą.

 3. Zrobili koordynatora człowieka niepoważnego to co się dziwić? Gdzie Ty panie Radosławie się pchasz? Ponoć żygasz polityka?co ludzie nie zrobią żeby do władzy się dostać, typowa hipokryzja

  1. Pełna zgoda. Temu Panu mówimy dziękujemy, kto go tyle czasu akceptował ? Atysystemowiec który kręci się przy Igorku z pisu. I szuka wsparcia.

 4. Radek powinien już dawno być usunięty . Odejdź człowieku, nikt po tobie nie będzie płakał. Zrozum w końcu , że nie jesteś osobą która będzie decydowała kto może a kto nie może startować. Jesteś podrzędnym działaczem z którym szanowne gremia nie zamierzają się liczyć. Mało znaczy , ale mniemanie, że ho, ho.

 5. BRAWO Sławek !!! Dużo wcześniej poseł Sachajko winien zdecydowanie interweniować . Nie wiem czy i kto zawinił w tej konkretnej sprawie , ale i tak niektóre osoby należałoby posłać na margines polityczny i wyrzucone.

 6. Intryga szyta grubymi nićmi. Komuś zależało na tym ażeby Andrzej Czapski nie mógł wystartować z list Kukiz 15. Tropy już wiodą do konkretnych osób , przyjdzie odpowiedni czas i te osoby zostaną pokazane z imienia i nazwiska. Wiadomym też jest kto z kim i o czym rozmawiał. To może być ogromny skandal.

 7. Wiktor
  komu zalezalo na usunięciu Czapskiego?
  tak sie go boją?
  Myślę Wiktor ze jesteś kobieta która tylko umie odgrażać sie i straszyć.
  Teraz braonisz czapy a kiedys pierwsza atakowałaś.
  Ala ma kota

  1. Jak to komu zależało ? M.in. byłemu koordynatorowi J. który się do tego przyznał i w tej sprawie mieszał. Zrezygnował , choć winien być usunięty, bo nie jest osobą usytuowaną dość wysoko by o tym decydować. Role mu się chyba pomieszały. A o to co powiedział ” wyborach samorządowych na terenie miasta. – Nigdy nie prowadziłem jakichkolwiek rozmów z panem Andrzej Czapskim ani z panią Alicją Łagowską i zdecydowanie sprzeciwiam się umieszczeniu ich na listach wyborczych. Ewentualne kontakty z tymi kandydatami odbywały się bez mojej wiedzy i bez porozumienia…”. Żałosne, niewiele znaczy w ruchu i wydaje oświadczenia , że bez jego wiedzy. Ubzurał sobie , że jest kimś znaczącym.

   1. Bo w główce się poprzewracało z zazdrości że inni coś znaczą a on i ta jego blogerka z siedmiu bolesci nie mają nic do powiedzenia i tu ból… A co do Igora to odszedł bo jak doszła blogerka do partii bo chciała zabłysnąć to i się nie dziwię że z Korwina do PiS uciekł, wszyscy są siebie warci bo to polityka i nie każdy do niej się nadaje tylko szkoda że nie mają luster w domu.Nie pozdrawiam

    1. Blogerka to za dużo powiedziane, to jakaś historyczka amatorka, która chce uczyć, może do szkoły proponuje sie udać. Zenada

    2. O ile pamiętam dostała mniej głosów niż liczy moja rodzina. To dopiero była kompromitacja. A on ? Ręce opadają do samej ziemi. Politykier od siedmiu boleści, któremu ciężko pojąć ,że już nikt go nie akceptuje.

 8. ” Radosław Januszko nie wywiązał się z powierzonych mu zadań. Nie otrzymaliśmy żadnego raportu, oraz nie zostały zaproponowane żadne listy kandydatów.

  W związku z powyższym byłem zmuszony przekazać koordynowanie pracami w Białej Podlaskiej Panu Sławomirowi Suszczyńskiemu, który był kandydatem na posła w wyborach w 2015 r., w których to uzyskał trzeci wynik wyborczy.”- poseł Sachajko. I bardzo dobrze Panie pośle. Już dawno trzeba było Radeczka wyrzucić. Ruch tylko na tym zyska. BRAWO !!!

 9. „Od momentu złożenia zawiadomienia do prokuratury otrzymuję telefony z prośbami i groźbami abym wycofał to doniesienie „- informuje Pan Suszczyński. Proszę twardo iść do przodu, nie ulegać żadnym naciskom. To może być próba pokazania opinni publicznej w późniejszym czasie ,że nic takiego nie miało miejsca, a Pan zwyczajnie zostanie wyśmiany i pokazany jako osoba niewiarygodna.

 10. Jeśli już pojawiają się groźby telefoniczne wobec Sławka, to można być już pewnym, że to zorganizowana akcja. Komuś zaczynają puszczać nerwy i jest już świadomy , że lada chwila mogą zostać ujawnieni i wykonawcy i być może osoby które za tą brudną grą stoją. Trzymam Sławku kciuki , doprowadź to do końca .Pozdrawiam

 11. A teraz najlepsze co napisała na Facebooku :” U mnie na pierwszym miejscu zawsze byli,są i będą mieszkańcy mojego miasta i nie pozwolę nikomu ,tym bardziej Waszemu posłowi na ośmieszanie mieszkańców”. Halo ! Tu ziemia droga Pani. Kobieto ,przejdź do świata realnego i wbij sobie do głowy , że nic nie znaczyłaś i nie znaczysz w środowisku politycznym. Twoje wpisy to jakaś groteska. Co Ty możesz pozwalać albo nie pozwalać? Bloguj dalej i żyj w świecie fikcji.

  1. mirka. proponuję zmienić frot,zamiast różnorakich uszczypliwości piszmy o ludziach,którym władza dała możliwość służyć potrzebującym pomocy,pokrzywdzonym przez los albo przez innych ludzi,.Piszmy o takich którzy pomagając innym nie wzbogacili się materialnie ,ale za swoją pracę mają szacunek i poważanie .Potrzeba nam kampanii przedwyborczej ale pozytywnej abyśmy jako mieszkańcy Białej podlaskiej wiedzieli komu zaufać i kto będzie dbał o nasze interesy w szerokim tego słowa znaczeniu.Promujmy mądrych i uczciwych abyśmy nie mieli do siebie pretensji że zostaliśmy znowu oszukani..Bo każda negatywna kampania przedwyborcza umożliwia dojście do władzy ludziom dbającym o swoje dobro a reszta nie liczy się.A tak było do tej pory.Potem refleksja jest tylko jedna ,,znów zostaliśmy oszukani ,,.Po czterech latach możemy rozliczyć wybranych przez siebie radnych.

   1. Nie jesteście w stanie kukizy nawet zebrać podpisów pod listę a chcecie miastem rządzić? Kasa wam sie marzy, stołki i przekręty