Po raz kolejny kwestowali na cmentarzu

DSC_0469

Pierwszy dzień kwesty przy bialskim cmentarzu za nami. Najwięcej pieniędzy, bo ok. 3500 zł, udało się zebrać Michałowi Litwiniukowi. W puszkach Bogusława Broniewicza było ok. 2300 zł, a u Dariusza Stefaniuka ok. 1700 zł.

Co roku na początku listopada organizowana jest kwesta, podczas której zbierane są pieniądze na odrestaurowanie nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Tego typu akcja po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku. W ciągu dekady udało się odnowić 58 grobów, natomiast trzy kolejne odrestaurowano w tym roku.

Podczas wczorajszej kwesty padła rekordowa kwota – ponad 35 tys. zł. To o około 7 tys. zł niż w roku ubiegłym. W czwartek pieniądze zbierali m.in. członkowie Koła Bialczan oraz osoby reprezentujące władzę lokalną czy świat kultury oraz harcerze. Dzisiaj w akcję w włączyli się bialscy uczniowie.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Renata tylko 1700.
  A ile sami wrzuciliście?
  2 rady nadzorcze sieć lodziarni i inne bajery.
  No tak ale to Pani łowiczanka a Pan z Zakalinek.
  Zero bialskiego pochodzenia.

 2. Chyba do puszki dla Pana ML wrzucali bogatsi białaczanie ….co nie oznacza przełożenia w wyborach 😁…
  Juz 5 listopada w godzinach porannych….zakończy się owa bialska Gra o Tron lub też jak mawiają inni…. biaski house od cards…i wszyscy wrócą do szarej rzeczywistości…placenia podatków i innych danin….niektorzy do Białej na Plusie….innych połączy Biała…..mimo rzeki Krzny która ją dzieli…
  😞