Lekarz do Sejmu. Haidar dyskutował nad uzdrowieniem służby zdrowia

68676892_2300837793360617_665047472145432576_n

Riad Haidar, lider listy Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach, został zaproszony do Sejmu na konsultacje dotyczące reformy służby zdrowia.

Konsultacje odbyły się 28 sierpnia z inicjatywy senatora Tomasza Grodzkiego, profesora nauk medycznych, chirurga. Na zaproszenie odpowiedziała również prof. n. med. Alicja Chybicka, posłanka na Sejm i onkolog dziecięcy. Na spotkaniu lekarze dyskutowali nad propozycjami uzdrowienia służby zdrowia zawartymi w programie „Szóstka Schetyny”.

– Rozmawialiśmy na temat wprowadzenia rozwiązań skrócenia terminu oczekiwania do specjalisty do maksimum 21 dni, a czas oczekiwania na przyjęcie na SOR do 60 min. Poruszyliśmy również problem niewystarczających nakładów na rozwój onkologii. Chcemy, żeby walka z rakiem w polskich szpitalach nie odbiegała od standardów europejskich.- relacjonuje Haidar.

Bialski neonatolog widzi jeszcze jedno poważne zagrożenie dla służby zdrowia. – Jeżeli nie zajmiemy się służbą zdrowia na poważnie, to czeka nas jej upadek. Już dzisiaj obserwujemy niedostateczną liczbę lekarzy, a będzie jeszcze gorzej. Szpitale będą zamykane, a dystans 100 km do najbliższego lekarza będzie standardem – alarmuje Haidar. Dlatego według kandydata Koalicji Obywatelskiej potrzebne jest inwestowanie w kształcenie nowych lekarzy, jak i zagwarantowanie im takich warunków pracy, by nie musieli wyjeżdżać za granicę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *