Lekarzu, przedsiębiorco! Przyjdź do ZUS na Białą Sobotę

Lekarzu, przedsiębiorco! Przyjdź do ZUS na Białą Sobotę 16

Już za kilka dni papierowe zwolnienia lekarskie odejdą w niepamięć, a w ich miejsce wejdą w życie tzw. e-zwolnienia. By ułatwić lekarzom przejście na system elektroniczny, ZUS postanowił m.in. wydłużyć godziny otwarcia sal obsługi klienta oraz infolinii.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) od 1 grudnia będą jedyną formą zwolnień. Większość lekarzy została już przeszkolona z obsługi elektronicznego systemu oraz wyposażona w dostęp do Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE). W pierwszych dniach przejścia na nowy system, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował interesantów dłużej niż na co dzień.

W piątek (30 listopada) sala obsługi klienta we wszystkich placówkach ZUS będzie otwarta do godziny 18. Następnego dnia (1 grudnia) zostanie zorganizowana tzw. Biała Sobota. Wtedy od godziny 9 do 13 lekarze będą mogli przeszkolić się z wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Z kolei Ci lekarze, którzy jeszcze nie mają profilu w PUE, będą mogli się w nim zarejestrować, a także otrzymać bezpłatny podpis elektroniczny.

– Przez cały weekend (1-2 grudnia) medycy skorzystają również z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8 do 21. W tych dniach będzie obsługiwać wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Natomiast od 3 grudnia infolinia będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, czyli od 6 do 22. Numer infolinii to 22 560 16 00 – wyjaśnia Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Z wydłużonej pracy placówek będą mieli szansę skorzystać nie tylko lekarze. Również przedsiębiorcy podczas Białej Soboty będą mogli założyć profil PUE z dostępem do e-ZLA. Pracownicy pomogą również ubezpieczonym, którzy zechcą zapoznać się z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *