List do redakcji. „Mam dość propagandy nienawiści”

List do redakcji. "Mam dość propagandy nienawiści" 16

Otrzymaliśmy list od Pana Henryka dotyczące hejtu i propagandy w internecie i mediach ze strony partii rządzącej.

Pisze do Was bo już, mam dość ataków i propagandy nienawiści na prezydenta naszego miasta że strony jednej opcji politycznej. PiS na propagandę nie żałuje pieniędzy podatników. Tylko w Warszawie i mediach ogólnopolskich? Przykładowo prezydent, a potem wicemarszałek, a obecny poseł Dariusz Stefaniuk był niezwykle hojny. Płacił swoim zaprzyjaźnionym ludziom. Kilka razy już pisaliście na temat profilu miasta na Facebooku, który zniknął z sieci tuż po przegranych przez Dariusza Stefaniuka wyborach samorządowych. Chociaż profilu „Miasto Biała Podlaska” nie założyli w 2015 roku pracownicy magistratu, lecz osoba prywatna. Dziwne bo nie przeszkadzało to prezydentowi Dariuszowi Stefaniukowi w przekazywaniu na jego promocję niemałych sum z budżetu miasta. Pamiętam jak sam ówczesny rzecznik mówił że w 2018 roku wydano prawie 10 tys. złotych, na dodatek nikt z urzędu miasta nie jest wstanie wytłumaczyć kto był – jest jego właścicielem.

Gdy Pan Stefaniuk wybory przegrał, wspomniany profil najpierw został zablokowany, by zawitać pod inną nazwą. Która ta strona obecnie prowadzi jedyne wielki hejt przeciwko wszystkim, którzy są nieprzychylni posłowi i partii. Pamiętam jak w listopadzie 2018 roku rzecznik magistratu chyba Radosław Plandowski mówił, że Profil Miasto Biała Podlaska nigdy nie należał do samorządu. Nie był stworzony, ani przez pracowników magistratu, ani współpracowników. Został udostępniony przez mieszkańca. (…) Profil najprawdopodobniej został usunięty. Nic bardzo mylnego działa i ma się dobrze pod inną nazwą. Pytanie mam czy dzięki naszym podatkom, a później dotacji z pieniędzy bialczan zdobył duży zasięg? Kojarzony jest  z byłym rzecznikiem prasowym prezydenta Dariusza Stefaniuka, poprzednikiem Plandowskiego, to ten co kłamał w TVN, że mieszkania komunalne nie są przyznawane „pracownikom” magistratu. Mimo braku pożaru i klęski żywiołowej dostał je były doradca poprzedniego prezydenta. Mieszkania czekały właśnie na osoby pokrzywdzone przez los. Afera wybuchła i poleciał hejt w stronę tych co ją ujawnili.

Niestety dzięki ustawie, którą przegłosowali sami posłowie i ze względu na brak odpowiednich kwalifikacji – ukończonych studiów wyższych rzecznik musiał się z tym stanowiskiem pożegnać. Długo nie czekał na propozycję pracy bo wylądował w telewizji. I ta telewizja z informacji medialnych między innymi gazet lokalnych była gigantycznie dotowana. Spółka WOD-KAN za niecały rok zapłaciła za sponsoring prawie 74 tys. zł. Ze PEC prawie 40 tys. zł, z MZK – w latach 2015-2018 ponad 76 tys. zł.

To jest tanie Państwo? Jak osoba, która dawała tyle pieniędzy na to może teraz się odzywać? Zmiana pracy nie pozwoliła zapomnieć o swoich i dano im kolejna kasę. A jak media sprawę wyciągnęły to nagle pieniądze podatników zostały przekazane na cele charytatywne. Mam już dosyć tej nagonki na wszystkich nie popierających partii rządzącej (PiS). Mieliście 4 lata by coś pokazać, a wy nadal wina poprzedników, wina innych. A kiedy w końcu zobaczycie swoją winę? Hejt na Litwiniuka, hejt na Haidara.

Przestańcie wydawać pieniądze podatników na waszą propagandę! Stop Hejt!

Henryk

Nazwisko podane do wiadomości redakcji.

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Mozliwe jest referendum w sprawie odwolania Litwiniuka i jego kamaryli na ciepłych posadkach więc trzeba atakować . Pewnie pojawi sie jeszcze nie jeden „Heniek” ha,ha

  2. Heniek a może Babinicz? Co za hejterski gniot, widać jak zdrajcy narodu idą na dno i chwytają się brzytwy. Z takimi tekstami to Heniu do komisji weneckiej się poskarż, Bruksela czeka, ty eSBecka gnido.