Litwiniuk: chciano zrobić ze mnie „czarną owcę” samorządu

DSC_6066

Michał Litwiniuk, kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej, startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej, oficjalnie odniósł się do kwestii odwołania go ze stanowiska wiceprezydenta.

Przypomnijmy. W poniedziałek (3 września) Michał Litwiniuk (PO) został wyrzucony z urzędu miasta w trybie natychmiastowym. Już dzisiaj (5 września) jego miejsce zajął Henryk Grodecki (PiS), który dotychczas był naczelnikiem wydziału edukacji bialskiego magistratu.

ZOBACZ TAKŻE: Grodecki zamiast Litwiniuka. Prezydent ma nowego zastępcę

Swoje oficjalne stanowisko w sprawie zwolnienia Michała Litwiniuka wygłosili reprezentanci wszystkich partii należących do Koalicji Obywatelskiej. – Oceniamy odwołanie Michała Litwiniuka jako nieuzasadnioną reakcję urzędującego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Rzeczywistą motywacją jest zgłoszenie kandydatury Michała Litwiniuka na stanowisko miasta Biała Podlaska. W ten sposób prezydent Dariusz Stefaniuk dał dowód wykorzystywania sprawowanego urzędu do rozgrywki w ramach toczącej się kampanii wyborczej – komentuje Marek Goździołko, przewodniczący miejskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Słów krytyki nie szczędził również Grzegorz Siemakowicz, prezes zarządu miejskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Uważamy, że decyzja prezydenta o zwolnieniu Michała Litwiniuka, dosłownie dzień po rozpoczęciu oficjalnej kampanii naszego kandydata, jest niepoważna. Wygląda to jak zachowanie rozwydrzonego dzieciaka „jeśli Michał się z nami nie bawi, to my nie chcemy się bawić z nim”. Ta decyzja była czysto polityczna.

Do pewnej „nieprawidłowości” odniósł się Paweł Siłakiewicz z Nowoczesnej. – Warto zwrócić uwagę na daty. W piątek zostaje zwolniony pan naczelnik, a w poniedziałek wiceprezydent. Z kolei w środę pan Henryk jest mianowany (na wiceprezydenta – przyp. red). Czy w takim razie pan Henryk przez te kilka dni był w urzędzie? Jeśli był, to jako kto? – pyta Paweł Siłakiewicz, lider bialskiego koła Nowoczesnej.

ZOBACZ TAKŻE: Litwiniuk usunięty ze stanowiska. Prezydent go zdymisjonował

– Chciałbym zacząć od podziękowań moim współpracownikom, bo nie było mi to dane. Gdy w poniedziałek wręczono mi odwołanie w trybie natychmiastowym, prezydent z satysfakcją przyznał, że mam oddać telefon, a biurko mam już uprzątnięte ze sprzętu komputerowego – wyjaśnia Michał Litwiniuk. – Kilka minut po wręczeniu odwołania mój telefon stał się „głuchy” – dodał. „Mało eleganckie i pozbawione klasy zachowanie” – takimi słowami były zastępca Dariusza Stefaniuka skomentował fakt wyłączenia jego numeru telefonu. Zdaniem Litwiniuka była to próba umożliwienia mu kontaktu z mediami.

– W momencie gdy podjąłem odpowiedzialną decyzję, motywowaną szerokim wsparciem społecznym mieszkańców o kandydowaniu na urząd prezydenta, ni stąd ni zowąd spróbowano uczynić ze mnie czarną owcę samorządu Białej Podlaskiej. Postawione mi zarzuty są absurdalne – komentuje Litwiniuk. – Generalnie sprowadzają się do tego, żeby wytworzyć atmosferę, że „Michał Litwiniuk nie chodził do pracy”. Żartobliwie odpowiem, że jest tym częściowa prawda. Najczęściej jeździłem rowerem.

Udostępnij!

Komentarze: 46

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. 4 lata siedziałeś człowieku w koalicji ze Stefaniukiem, nie zrobiłeś żadnej konferencji, ani razu nie powiedziałeś, że się coś źle dzieje, tylko siedziałeś cicho jako WICEPREZYDENT a teraz chcesz z ludzi zrobić idiotów….

  1. i bardzo dobrze, czas dać odpowiedź na temat sprawowanych rządów, cztery lata wystarczyło aby autorytatywnie się w tej kwestii wypowiedzieć m.in. dlaczego w Białej Podlaskiej z zapowiedzi przedwyborczych została tylko figa z makiem

 2. Jak już chciałeś się pobawić w kandydata to sam powinieneś zrezygnować ze stanowiska przed ogłoszeniem takiej decyzji…

 3. Ani Stefaniuk aji Litwiniuk widze nie dobro miasta a gierki polityczne partii które za wszelką cenę chcą się dostać do samorządu. Tak jak z przedmówca przez 4 lata było dobrze a teraz będę narzekałal. Dziecinanada

 4. Jaki dorobek ( w jakiejkolwiek dziedzinie ) miał Litwiniuk przed sensacyjnym powołaniem na v-ce prezydenta ? Wykarmiony i wylansowany przez Stefaniuka, obecnie jeszcze może dopisać sobie martyrologię walki i ucisku ze strony PiS. Polityczny majstersztyk ? W żadnym wypadku, zwyczajne pasożytnictwo…

 5. Panie Litwiniuk, 4 lata przesiedział Pan na wysokim stanowisku, coś tam pewnie robiąc, ale tak właściwie mało kto wie co.. Jak dla mnie akurat ta sytuacja dowodzi brak lojalności i uczciwości z Pana strony.

 6. Panie Litwinuk
  Przypomnij sobie sytuację z przed 4 lat. Jak w dobrym nastroju knułeś ze stefaniukiem i biereckim i resztą platformy jak zawladnąć miastem.
  Podzieliliście stołki i pławiliście się w oparach wladzy z pisem. Dopiero teraz zobaczyliście co robił stefaniuk? 4 lata koalicji w radzie miasta pod jedną reke z pisem przykład dla calego kraju. oni na msze a wy na czarny marsz. wy konstyucja a oni reforma sadow. pis faszyści a wy lewica liberalna. musiało to pier…….ć. nie bawcie sie w polityke do ktorej nie dorośliście.
  glosuję na BRONIEWICZA.

 7. ŻENADA ! Dzieciaki Daruś i Michaś bawią się w urzędzie …. Każdy pokazał jak jest małym człowiekiem ….

  Stara zasada „Dziel i rządź” zrobiła miejsce dla trzeciego kandydata…. Czekamy …..

  1. A ja myślę że to celowa zagrywka właśnie po to żeby utrącić trzeciego kandydata, Bierecki nie jest pewien na co w wyborach po swoich marnych rządach może liczyć Daruś to wymyślił mu wroga śmiertelnego Michasia. Teraz elektorat prawicy ma Michasia za zdrajcę i zagłosuje przeciw niemu, elektorat lewicy ma Darusia za bezwzględnego sukinkota który traktuje ludzi jak g…o i też zagłosuje przeciw niemu, a jak wszyscy zaczną głosować przeciw a nie za to obawiam się ze elektoratu do głosowania na trzeciego kandydata zbraknie. A po wyborach powrót na stare tory, w najgorszym razie Daruś zamieni się z Michasiem gabinetami i dalej jedni będą chodzić do kościoła a drudzy na czarne marsze. W każdym razie spokój i sielanka do następnych wyborów zapewniona.

 8. Każdy, kto pozbywa się podwładnych w takim trybie powinien dostać po łapach. Jak można mieć zaufanie do takiego prezydenta? Chyba, że były ku temu poważne podstawy, ale te powinny być bezzwłocznie ujawnione i zgłoszone do odpowiednich organów ścigania – jeśli nie to znaczy, że powód był błahy a tryb zwolnienia świadczy o mierności zwalniającego.

  1. Świadczy o mierności zwalniającego albo o naiwności lub wyrachowaniu zwalnianego . Bądźmy obiektywni do końca . To nie są dzieci . Potrafią przewidywać przyszłość inaczej nikt by ich tu nie pchał

 9. Biedny… telefon wyłączyli, biurko posprzątali. Pytanie,co zrobiłeś Panie Michale przez 4 lata? Lans i świecenie zębami w gazetach nie wystarczy, trzeba coś zrobić dla miasta i mieszkańców. Zapaliła się lampka żeby nagle zacząć działać czy chęć pokazania gdzie raki zimują dla współpracowników . Teraz jest Pan wszędzie i wychodzi do ludzi, gdzie Pan był przez ostatnie lata …żagle, rower ,windsurfing?

 10. Kocioł „obywatelski”… Żenada i samo-pogrążenie! Ale tak to jest z platfusami i jeszcze ciągną innych za sobą na polityczne dno. Dziwię się naprawdę niektórym, przede wszystkim panu Haidarowi, że z takimi straceńcami podjął się koalicji i to zwącej się „obywatelska”. Milicja też kiedyś była… obywatelska… Kto zdradził raz, zrobi to ponownie, więc uważajcie koalicjanci.

  1. Ta płatna sandałowa szuja w jednym z komentarzy naszą Konstytucję nazwała badziewiem! A tu udaje zatroskane wpisy. Kto zdradził raz, zrobi to ponownie, więc uważajcie.
   Trollu, kto ci płaci?

 11. Człowieku nie ośmiesza się czarną owca to Ty jesteś już 4 lata odkąd się zbratałeś i skimplowałeś z Dyzmą.U mnie i moichznajomych już jesteś przegrany.A tak na marginesie to byś się wziął dojakijś pożyteczne roboty.

 12. Pamiętam i z tych Radnych to tylko Demczuk i Izdebski robił kampanie dla kandydata z PO, a reszta robiła dla Stefaniuka, więc jak to się mówi karma powraca hahaaaa Panie Michale

  1. Wstyd Litwiniuk chcesz dalej rządzić na usługach emerytów policjantów lewaków którzy cię wspierają .Stryj stworzył koalicję aby komuna dalej w mieście rządziła.Oj Wstyd! Myślę że bliżej Ci było do gminy niż do miasta.

 13. Pan Bierecki i tak rządzi , my to jesteśmy pikusie, wybierzcie mnie na prezydenta a obiecam wam góry złota. na (wschodzie) tylko 10% ludzi kuma o co chodzi więc jak ma być dobrze???

 14. miasto tranzytowe… nie da się wyciągnąć kasy z t ego powodu???ludziska myślcie bo tu już nie ma produkcji… ech ci politycy

 15. Nic nie robił i nagle się obudził na kilka tygodni przed wyborami.. Ciekawe co skłoniło szanownego Pana do działania? Czyżby walka o stołek? A przez 4 lata gdzie były te niby inwestycje i ta masa pomysłów wiceprezydenta?

 16. Gdzie przez 4 lata były te wszystkie wspaniałe pomysły wiceprezydenta? Ktoś tu walczy o stołek i zaczyna dużo mówić… No, ale wiemy że z tego gadania i tak nic nie będzie, wystarczy spojrzeć na zeszła kadencję

 17. Zachowanie obu panów jest żenujące. Też jestem ojcem i jak miałem rozpoczęcię roku szkolnego u dziecka, w którym chciałem uczestniczyć to albo brałem urlop albo odpracowywałem godziny. Pewnie – lepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: być jednocześnie służbowo i prywatnie. Ale zwykły obywatel nie ma takiej możliwości. Nie ma wytłumaczenia dla faktu, że sprawy prywatne (ojcem się jest) biorą górę nad innymi (prezydentem się bywa). Odwołanie , tryb i sposób pozostawiam bez komentarza. Nie ma godnego kandydata na prezydenta, niestety.

  1. A kto powiedział, że tego nie odpracowali, oni mają nienormowany czas pracy.
   Czy prezydent odniósł się do pytanie co od poniedziałku robił P. Grodecki w urzędzie???????

  1. Znaki przestankowe stawiane bardzo frywolnie, tylko pytanie czy tekst był tak fatalnie napisany czy p. Goździołko dokonał własnej korekty?

 18. Szanowna platformo wystawiając takich kandydatów jak Sosnowski ,Stolarczuk, Goździołko ,Litwiniuk robicie sobie jaja z wyborców.

 19. Czy ten pan z PSL słyszy co mówi ? ” Jeżeli Michał się z nami nie bawi to my się nie chcemy bawić z nim ” Oczywiście. taka jest rzeczywistość. Jak się Pan Michał nie chce współpracować to wypad, niech zabiera swoje zabawki i won skoro nie pasuje. Tak źle było przez 4 lata to po co Pan tam siedział i nic nie było o tym słychać ?
  Jak zwykle burza przed wyborami. Właśnie Bialczanie powinni wcale nie pójść na wybory. Bo głosować na kogo nie ma.

  1. właśnie koniecznie trzeba pójść bo w innym wypadku prezydentem zostanie ten którego wskażą klechy /wiadomo kogo/ i „ciemny lud” pokornie zagłosuje

  2. Ten z PSL jest tak w siebie zapatrzony że nie słyszy własnego głosu. Z resztą jakie to ma znaczenie. PSL wie że nie ważne co się mówi byle by mówić długo i zawile i żeby wyglądało niby mądrze. Że nie rozumieją tego o czym mówią to szczegół, z resztą ich elektorat tez nie rozumie i stąd pasują do siebie jak ulał, ” rozumieją się” niemalże bez słów i tak to trwa od wielu , wielu lat

 20. ten pan za bezpodstawne i złośliwe działania urzędników, za ciąganie po policjach i marnowanie latami nerwów niewinnych ludzi chętnie dawałby nagrody. Dobro obywatela nic nie znaczy, urzędnik ma zawsze rację a za błędy nie ponosi żadnej kary. Nie stać go nawet na słowo „przepraszam”. Jego kandydatura to jakieś nieporozumienie.