Litwiniuk oficjalnie prezydentem, Broniewicz przewodniczącym rady

dav

Podczas sesji rady miasta odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta Białej Podlaskiej. Ślubowanie złożyli też radni. Wiadomo również, kto będzie im przewodniczył.

Pierwsza sesja nowej rady miasta Biała Podlaska odbyła się dzisiaj (20 listopada) o godzinie 10 w bialskim magistracie. Michał Litwiniuk (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) oficjalnie przejął władzę po prezydencie Dariuszu Stefaniuku (Prawo i Sprawiedliwość).

– Przed nami trudna i wymagająca praca oraz konieczność poukładania na nowo mądrej wizji rozwoju i wizji sprawowania urzędu miasta. Mieszkańcy będą naszymi partnerami we wspólnym decydowaniu o przyszłości Białej Podlaskiej – zapewniał prezydent Michał Litwiniuk.

Podczas sesji Dariusz Stefaniuk złożył gratulacje nowemu prezydentowi i przekazał mu insygnia władzy. – Wierzę, że przyszły prezydent będzie starał się, aby nasze miasto się rozwijało  jak najlepiej – by na mapie województwa i Polski tylko i wyłącznie jaśniało. Obiecuję, że jakkolwiek nie potoczą się moje losy, zawsze będę wspierał Białą Podlaską i wszystkie działania, które w tym mieście się rozwijają.

Dzisiaj wybrano również przewodniczącego nowej rady. Został nim Bogusław Broniewicz, który jednym głosem wygrał z Dariuszem Litwiniukiem. Jego zastępcami będą Robert Woźniak oraz Waldemar Godlewski.

Skład rady miasta:

Okręg nr 1

Waldemar Godlewski (wiceprzewodniczący rady miasta)
Marcin Izdebski
Henryk Grodecki
Marek Dzyr
Jan Jakubiec

Okręg nr 2

Wojciech Sosnowski
Mariusz Michalczuk
Franciszek Ostrowski
Adam Chodziński
Sławomir Potocki
Anna Korolczuk

Okręg nr 3

Robert Woźniak (wiceprzewodniczący rady miasta)
Stefan Parafiniuk
Dariusz Litwiniuk
Wiesław Rabczuk
Edward Borodijuk
Bartłomiej Kuczer

Okręg nr 4

Krystyna Beń (za Michała Litwiniuka)
Rafał Wlizło
Dariusz Stefaniuk (od 21 listopada na jego miejsce wejdzie Ryszard Więcierzewski)
Karol Sudewicz
Stanisław Nikołajczuk
Bogusław Broniewicz (przewodniczący rady miasta)

ZOBACZ TAKŻE: Radnym jeden dzień? Stefaniuk ma być wicemarszałkiem

Udostępnij!

Komentarze: 42

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Broniewicz….. masakra. brak słów… a czapski ma byc dyrektorem w wodkanie.. ludzie co żeście wybrali. daliście się nabrać na podstawionego kandydata z ładną twarzą…

  1. żadna masakra, jest dobrze i tak trzymać, jeszcze „drobne zmiany” w straży miejskiej oraz magistracie oraz spółkach miejskich

 2. Jakie inwestycje ma zamiar prowadzić Litwiniuk, bo bajeczki o mądrej wizji rozwoju i kosmodromie na placu wolności nas nie interesują.

    1. i rozliczenia finansowe w szkołach, m.in. – dziwne i fikcyjne kontrakty z pieniędzy unijnych, dyrektorske godziny za tzw. nauczanie, którego nikt nie widział i wiele ,wiele innych

 3. Pogonić posła osła i kozła a raczej kozłów .SM ok ale bez tego młodego komendanta z partyjnego naznaczenia. Lotnisko oddać w ręce specjalisty A nie picera.

 4. Ludzie teraz biala podlaska zucila sobie klody pod nogi. Dlaczego bo Litwiniuk jest z POiNowoczesna koalicja. A PiS bedzie blokowało każda inwestycje w białej. Z braku środków. Gratulacje. Dla was. Tylko.pozniej nie narzekajcie.

 5. Ludzie zapomnieliście, że ten człowiek współrządził przez cztery lata?! Jakimi osiągnięciami może się pochwalić po tym okresie? Wszystkie niedociągnięcia jakie zarzucanie byłym włodarzom są jego udziałem. Nie róbcie z niego niewiniątka.

  1. Tu kolego się mylisz Litwiniuk jako vice odpowiadał za szkolnictwo a za wszelki niedociągnięcia odpowiadał niedouczony vice Chodziński, który wcześniej kierował grupą sprzątaczek na PSW.

    1. szkolnictwo a inwestycje to dwie różne dziedziny. Jakoś w szkolnictwie nie widzę nic niepokojącego jeżeli już to tylko i wyłącznie na szczeblu ministerialnym. Natomiast sajgon jaki zafundowano mieszkańcom poprzez zrujnowanie połowy Białej, co za tym idzie korki w godzinach porannych, dalej niejasna sprawa lotniska, wydanie pozwolenia na kolejną galerię zamiast inwestycji dającej ludziom pracę i wiele innych to podlegało vice Chodzińskiemu, który nawet nie zna ulic oraz dzielnic miasta. Ostatnio powiedział że miasto wspólnie z PKP buduje tunel łączący dzielnicę Wola z centrum miasta. No wybaczcie nie zauważyłem aby budowany był tunel pod Krzną. Osiedle za torami wzdłuż ul. Grzybowej nazywa się Za Torami a cała Kołychawa to osiedle Słoneczne Wzgórze a tunel budowany jest pomiędzy tymi osiedlami. Taki Międzyrzec przez 4 lata kadencji burmistrza Kota potrafił zciągnąć inwestorów i budować już trzeci zakład produkcyjny dający ludziom pracę{dr. Gerard, bodajrze Vipasz i ostatni zakład przetwórstwa drobiu} a w Białej co kolejna galeriado której jeszcze chwila i nie będzie kto miał chodzić bo skąd pieniądze. To właśnie cztery lata obietnic Stefaniuka.

 6. Broniewicza wybrała KOALiCJA…..super, wszyscy się posłuchali…ale kogo???? Jakim cudem człowiek, który dostał się do rady mierną ilością głosów może zajmować tak zaszczytny stołek? A no takim cudem jak wcześniejsza umowa, bo przecież była mowa, że ani P.B ani P.Cz nie obejmie wiceprezydentury, a tu….szok dla opinii publicznej, bo oprócz wymienionych zaszczytnych stanowisk są jeszcze inne, równie ciekawe. Ludzie zdejmijcie różowe okulary, obłuda ubrana w śnieżnobiały uśmiech….tak świątecznie.

  1. Dokladnie bez rozdawania stolkow poparli zaczyna sie …. flatego trzeba prezydenta bezpartyjnego nie potrzeba partii w samorzadach

 7. Niepokoj budzi już młody człowiek ,ktory jeszcze nie jest radnym ,a już podważa .Młody bez żadnych doświadczeń zawodowych ,samorządowych ale roszczeniowy .Kariera w chórze to za mało na ocenę ludzi z praktyką i doświadczeniem.Radny to służba dla wyborców ,a nie powód do zadzierania nosa Radzę kłaniać się nisko bo nie wiesz młody człowieku kto na ciebie oddał głos.Więcej pokory ,kultury,bo tymczasem tego nie widać.

 8. Patrząc po wpisach widzę, że emocje jeszcze nie opadły, zobaczymy jakie będą wpisy za 3-4 lata, szkoda tych lat, ale cóż takie mamy społeczeństwo, w którym emocje są mocniejsze od rozumu i zdrowego rozsądku. Dla mnie pozostaje tylko mieć nadzieję, że chociaż odrobinę się mylę.

 9. Za pięć lat mieszkańcy Białej nie będą już wybierali prezydenta lecz wójta. Miasto po prostu wyludni się. Nie widzę w tym momencie perspektywy dla młodych, zdolnych ludzi. Liczy się tylko , jak zawsze, kolesiostwo i partyjność. Po stołki mogą stać w kolejce tym razem wyborcy Pana Litwiniuka. Ci, co głosowali za Panem Stefaniukiem niech się pakują.Marnie to widzę dla rozwoju miasta.A Pan Litwiniuk obiecywał miasto dla wszystkich. Znowu podział ludzi. Dlaczego do Rady Miasta weszli ci, którzy mieli mniej głosów, odpadli z większą liczbą głosów zdobytych w wyborach. Rozumiem, że taka jest zasada wyborów. Bo tak ustalono na górze. I gdzie tu mowa o demokracji. Nie było i nie będzie.

  1. Spokojnie… autokary do Drelowa i Leśnej pozostaną – więc nie bójcie się babciu a do Rady Miasta weszli ci na których głosowaliście babciu. Na tym polega demokracja.

  2. a w PiSie jest tak samo. Dlaczego Stefaniuk został vice marszałkiem województwa chociaż w tych wyborach nie startował a tym samym nie zdobył żadnego głosu?

 10. Ale was koalicja trolli internetowych i niezależnych dziennikarzy w balona zrobiła :))) a ktoś już przed wyborami przewidział jak stołeczki podzielą 🙂 Śmiech na sali powrót ludzi Czapskiego. Jaja. Mówią, że „Podlasiaki głupie ludzie” i chyba mają rację 🙂

 11. Bialczanin ze smutkiem stwierdzę, że masz dużo racji. Mam nadzieje, że rozum do głów bialczan wróci szybciej i na wiosnę zrobi się generalny porządek z tym spolaryzowanym cudakiem, który utworzyli oderwani od koryta by się do niego przyssać ponownie.

 12. PO-zawłaszczyla sobie całość władzy w mieście. Pytanie- czego spodziewają się po Sejmiku? W 2017 po kasę na remont ulic zgłosiła się Biała, ale decyzją Sejmiku (po,PSL) nic nie dostała…a 2018 otrzymała,ale z dodatkowej kasy od Morawieckiego. Ciekawie się zapowiada… A skąd pieniądze na budowę stadionu lekkoatletycznego przy sp9, bezpłatną komunikację dla uczniów, przystań na krznie, lokal za 1 zł no i przede wszystkim most(pewnie zwodzony, bo kajaki będą pływać co chwilę w obie strony). I oczywiście czekam na przebudowę skrzyżowan z 5 metrowymi pasami ruchu….