Litwiniuk pisze do Morawieckiego. Nie ma chętnych do pracy przy wyborach

Litwiniuk pisze do Morawieckiego. Nie ma chętnych do pracy przy wyborach 16

Prezydent Białej Podlaskiej jako jeden z pierwszych w kraju wystosował list do Premiera RP w związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi i panującą epidemią. W jego ocenie zorganizowanie wyborów w naszym mieście może być niemożliwe, a także skutkować narażeniem zdrowia pracowników komisji jak i wyborców.

Michał Litwiniuk, prezydent miasta wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego list z apelem o przełożenie terminu tegorocznych wyborów prezydenckich. W jego opinii organizacja wyborów 10 maja może skutkować narażeniem zdrowia i życia mieszkańców miasta. – Jako prezydent miasta jestem zobowiązany do przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP. W sytuacji epidemii koronawirusa nie widzę możliwości realizacji tego zadania w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia bialczan – pisze.

Od dzisiaj (25 marca) w Polsce decyzją premiera ograniczono wyjścia poza dom do minimum. Obecnie w grupie mogą znajdować się tylko dwie osoby. Według Michała Litwiniuka organizacja wyborów stałaby się sytuacją zupełnie nie spójną z wydanymi ograniczeniami i kwarantanną.

Drugim poważnym argumentem przemawiającym za przesunięciem daty jest znalezienie chętnych do pracy przy wyborach. – Z rozmów jakie przeprowadziłem z pracownikami Urzędu Miasta Biała Podlaska, wynika, że nikt nie jest zainteresowany pracą przy przygotowaniach do wyborów oraz w ich przebiegu, która wymagałaby od nich bezpośredniego kontaktu z osobami spoza urzędu – pisze w liście prezydent.

Udostępnij!

Komentarze: 18

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Ten prezydent……nie dość ze pisać ładnie nie umie,to jeszcze kłamie bo ja np jestem chętny do pracy przy wyborach

 2. Chłopie wstydu oszczędź, myślisz że ktoś się liczy z takim „prezydentem” jak Ty? Wątpię. Nawet jak przesunięte zostaną wybory, a zostaną, to i tak wygra obecny prezydent, nie musisz się starać, dla Ciebie chłopie przyszłość jest pewna,kolejnej kadencji nie będzie.

 3. Chłopie skup się na np zakupie do laboratorium w Białej Podlaskiej sprzętu do robienia testów na Koronowirusa a nie myślisz o wyborach!

 4. Super. Jak będzie więcej takich samorządów to społeczeństwo samo sobie ogłosi stan wyjątkowy i zbojkotuje wybory.

 5. Nie ma poważniejszych spraw na głowie ? Parafrazując Peresadę z ,,Siekierezady,, , ,,Wybory były i niech sobie będą…,, . A teraz zacytuję pana Litwiniuka, chociaż te jego słowa przeczą czynom liderów jego partii : ,, Nic nie powinno być ważniejsze od naszego zdrowia i życia,,. Amen.

 6. Prezydent Litwiniuk nie wie co pisze, a jego współpracownicy nie wiedzą o tym co on robi. Właśnie dzisiaj chciałam się zapisać do komisji obwodowych, w urzędzie miasta poinformowano mnie – że urząd miasta nie będzie narażał swoich pracowników, kiedy p. Andrzejowi sekretarzowi powiedziałam że nie jestem waszym pracownikiem, a wybory są dopiero za 1,5 miesiąca odesłał mnie do strony internetowej nie udzielając żadnej konkretnej odpowiedzi.

  PROSZĘ WIĘC POINFORMOWAĆ NA STRONIE GŁÓWNEJ WSZYSTKICH KTÓRZY BĘDĄ CHCIELI ZAPISAĆ SIĘ DO KOMISJI OBWODOWYCH, BO TAKICH OSÓB JEST BARDZO WIELU !!!!! – czekamy na takie ogłoszenie –

 7. mnie nikt nie pytał ? Ja bym poszedł. Każda kasjerka w sklepach spożywczych jest tak samo narażona a pracują. Sklepy otwarte a wybory przełożyć ? Hipokryzja.

 8. Jak się boją to ja pójdę.Mam nadzieję, że ta kobieta, która była na ostatnich wyborach w Platerce też się będzie bała i nie będzie już czytać nazwisk i adresów wyborców na cały głos. Ci geniusze z urzędu potrzebują zorganizowania specjalnego szkolenia z RODO, bo są sami nie wpadną, że coś z nimi nie tak?

 9. Nie czuję się zagorożona tym ,że wejdę na głosowanie, w komisji ostatnio miałam 4 osoby, wiec ja będę piąta, wezmę jedną kartkę zagłosuję i wyjdę, nie będę w tym czasie kichać, reszta może poczekać na zewnątrz jak w przypadku aptek. W czy problem?

  1. ale ci przed Panią mogą kichać wirus podobno utrzymuje się w pomieszczeniu zamkniętym przez kilka godzin. gratuluje jednak odwagi i wierności wodzowi

 10. Pisowcy widzę już się uruchomili w komentarzach 🙂 elita narodu 15 gr brutto za komentarz i cyk pora na CS’a

 11. A to że zostało zwołane posiedzenie sejmy na wniosek jego partyjnych kolegów to już panu prezydentowi nie przeszkadza

 12. BARDZO CHETNIE POJDE DO KOMISJI WYBORCZEJ MAM PEWNE DOSWIADCZENIE ,WYKSZTALCENIE I PATRIOTYZM POLKI. TAKICH JAK JA ZNAM WIELE OSOB . ZASTAPIMY TYCH ,O KTORYCH MOWI NASZ WLODARZ MIASTA ,ZE ONI NIE CHCA ,CZY SIE BOJA ,CZY NIE WIEM O CO IM CHODZI ,,PONIEWAZ JESTEM OSOBA// JAK MOJE BIALSKIE KORZENIE //,,NIEZRZESZONA,,W ZADNEJ PARTII