Litwiniuk: „Szczerze i bezpośrednio nie będę współrządził z Dariuszem Stefaniukiem”

Litwiniuk: "Szczerze i bezpośrednio nie będę współrządził z Dariuszem Stefaniukiem" 16

Michał Litwiniuk odniósł się do minionej pierwszej tury wyborów oraz sondaży, które w jego ocenie były manipulacją. Mówił też o spółkach miejskich i desancie ludzi „znamionowanych polityczną pieczątką”.

Wczoraj (22 października) kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej zorganizował spotkanie by podziękować za głosy mieszkańców i udział w wyborach. Radni Koalicji Obywatelskiej zdobyli dziewięć mandatów w radzie miasta. Michał Litwiniuk otrzymał 7691 głosów (32,45%) i zawalczy o stanowisko prezydenta w drugiej turze.

Podczas spotkania mówił o ogromnym zaufaniu ze strony mieszkańców. Wierzy, że przy wspólnej, dobrej współpracy jest w stanie wygrać drugą turę wyborów. Głosowanie 4 listopada będzie decydującym starciem kontrkandydatów.

Kampanię ocenił jako wymagającą nie tylko dla kandydatów, ale też mieszkańców. – Nie dysponowaliśmy środkami pozwalającymi przykryć Białą Podlaską materiałami wyborczymi. Jedyny dług, który zaciągnęliśmy to ten wobec mieszkańców. Pozostaje tylko pytanie, wobec kogo zaciągnął ten dług jeden z kontrkandydatów wydając niewyobrażalne środki na taką kampanię wyborczą – podsumował Michał Litwiniuk.

Litwiniuk wspomniał też o sondażach wyborczych oraz wynikach wyborów. Odniósł się do sondażu przeprowadzonego m.in. przez firmę IBRIS. – Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że próbą brzydkiej manipulacji opinią mieszkańców okazały się sondaże wyborcze. Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy fakt, że zarówno urzędujący prezydent otrzymał zauważalnie niższy wynik niż ten prognozowany przez jego środowisko, ale też to, że mieszkańcy obdarzyli mnie dwukrotnie wyższym zaufaniem niż próbowano wmówić im w sondażach – wyjaśniał Litwiniuk.

Kandydat na prezydenta mówił, że nadzieją napawa go fakt, że zwyciężył w bezpośredniej rywalizacji o mandat radnego w okręgu w którym mieszka on i jego kontrkandydat – Dariusz Stefaniuk. Uważa, że opinia mieszkańców, którzy znają i spotykają na co dzień obojga kandydatów jest bardzo wiążąca.

Na pytanie jednego z dziennikarzy o to czy jeśli obejmie urząd prezydenta zamierza współrządzić z Dariuszem Stefaniukiem, odpowiedział stanowczym „nie”. – Chciałbym być prezydentem, który łączy, a nie dzieli. Prezydentem, który będzie dobrym gospodarzem dla mieszkańców miasta nie zależnie od ich osobistych przekonań – dodaje. Litwiniuk nie wyklucza jednak współpracy z radymi ze środowiska PiS cieszącymi się dużym poparciem społecznym.

– Nasz spór, który toczymy, a w drugiej turze będę toczyć wyłącznie z Dariuszem Stefaniukiem dotyczy między innymi wizji sprawowania tego urzędu. Obiecuje, że zrobię wszystko żebyśmy za dwa tygodnie mogli powiedzieć, że w tym urzędzie i gabinecie prezydenta nie zasiada osoba, która często dzieli zamiast łączyć, która podporządkowuje pracę organów samorządu partyjno-ideologicznym uwikłaniom. Miasto powinno wrócić do jego mieszkańców – mówił Litwiniuk.

Michał Litwiniuk zapewniał, że desant ludzi znamionowany polityczną „pieczątką” w spółkach miejskich i urzędzie powinien się zakończyć. Chciałby zaprzestać także tworzeniu „sztucznych” murów między władzami miasta, a mieszkańcami.

Udostępnij!

Komentarze: 36

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Co za ściema, podobnie jak z mostem za 150 milionów!! Wszyscy doskonale już wiedzą, że stanowiska zaczęliście już obiecywać i obsadzać swoimi oderwanymi ludźmi od koryta!!!

 2. Nie wierzcie to Dariusz kłamca mówi – każdy z kontrkandydatów wycenia taką inwestycję na 40-50 mln a obecny prezydent w jednej debacie mówi 100 mln a w drugiej 150 mln przez co sam się ośmiesza (a do tego manupuluje jak ze wszystkim).

 3. Panie Litwiniuku, kiedy doczekamy się jakis konkretów dla miasta Biała Podlaska ? W żadnej z Pana wypowiedzi nie można wywnioskować, iż posiada Pan plan rozwoju dla miasta. Jedyne czym może Pan się pochwalić to opuszczeniem własnej partii przed koncem wyborów… słaby wzór.

 4. Ja glosowalem na litwiniuka, nie tyle za, co przeciw stefaniukowi. Za te mieszkania socjalne co rozdal swoim kolezkom. Jak sie telewizja dowiedziala i zrobila afere to zwrocil, ale smrod pozoostal.

 5. Czy pamiętacie jak Pan Prezydent Litwiniuk nie potrafił nawet utworzyc grupy 3 latkow przedszkolnych w rejonie oś. Jagiellońskiego, Warszawskiej i Akademickiej? Stefaniak wybudował chodniki na ul. Spółdzielczej,Kopernika i Akademickiej buduje główną drogę Warszawska.Dla mnie ważne są konkrety a nie obietnice bez pokrycia. Wierzę że Prezydent będzie nadal współtworzył z nami miasto, nowa drogę łącząca Akademicka z Warszawska by odblokować obecne korki. Dla mnie glos jest jasny.

 6. Nie przekonuje mnie kandydat który przez 4 lata współrządził ze Stefaniukiem, a na miesiąc przed wyborami zgłosił swoją kandydaturę i radykalnie zmienił zdanie,. Teraz głosi jakieś bzdurne teksty cyt ” miasto powinno wrócić do jego mieszkańców”. Jak my mieszkańcy mamy to rozumieć, co autor miał na myśli, a najważniejsze co zrobił dla dobra mieszkańców przez te 4 lata i czy wogóle ma jakieś konkretne osiągnięcia. Podobnie jak Stefaniuk jest kandydatem partyjnym, popieranym przez koalicję partii politycznych i tak samo będzie podporzodkowany. Już używa tej nic nie znaczącej politycznej formuły „będę łaczył a nie dzielił”. Mieszkańców interesuje konkretny program dla miasta na najbliższą kadencję i realne możliwości jego realizacji., a nie tylko wizja sprawowania urzędu czyt. obsadzenia stołków, kasa co miesiąc i jakoś to będzie.

  1. Program jest taki sam jak Stefaniuka, chodzi oto że miasto jest dla wszystkich jego mieszkańców i wszystkich trzeba szanować a nie tylko wybranych. Przez taki drobiazg traci się wizerunkowo bardzo dużo .

 7. Taki sam system zarządzania jak w mieście jest w bialskich instytucjach szczucie, manipulowanie, zastraszanie, czas na zmiany idźmy do drugiej tury i zagłosujmy za normalnością.

 8. Taaa… Gdyby Litwiniuk wygrał, powrzucał na stołki swoich koleszków… Więc głosuje na Stefaniuka. Do puki pisiory są u władzy, będą ładować kase tam gdzie rządzą ich ludzie. Przynajmniej Biała coś skorzysta puki są przy korycie…

 9. może Stefanik pochwali się przychodami swojej małżonki w spółkach skarbu państwa, wieść gminna niesie, że są to bajeczne dla zwykłych zjadaczy chleba kwoty, po wyborach może kasa się skończyć, dziwne że dotychczas nikt i to nie zapytał

 10. Układając się z Czapskim według mnie Litwiniuk strzela sobie w stopę, i jeżeli faktycznie w przypadku wygranej Litwiniuka Czapski ma zostać vice prezydentem to będzie jedna wielka porażka naszego miasta. Nie po to głosowaliśmy 4 lata temu żeby się pozbyć tego człowieka z tego stanowiska, żeby za 4 lata sobie wrócił !! Otwórzcie oczy.

 11. Litwiniuk i spadochroniarz Czapski już dzielą skórę na niedżwiedżiu Wstyd i żenada .Mieszkańcy Białej to nie ciemnogród wnioski wyciągają
  Czapski nie ma honoru ale Litwiniuk tego bym się nie spodziewała

 12. Panie Litwiniuk ,co pan robił przez te lata, które był pan współrządzącym z prezydentem Stefaniukiem ? Jeśli teraz pan źle mówi o koledze i o waszej pracy, to również źle pan ocenia siebie i swoje rządy. W mojej ocenie jest pan oceniany na równi ze Stefaniukiem i te całe pomyje , które pan wylewa na Stefaniuka wylewają się na pana. Wstyd, brak panu klasy i honoru.