Lokomotywa pełna fajek

Lokomotywa pełna fajek 15

Nie powiodła się próba przemytu papierosów w skrytkach konstrukcyjnych lokomotywy. Kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej, zaś maszynista, który ukrył nielegalny towar został ukarany wysoką karą finansową.

Funkcjonariusze z NOSG oraz Oddziału Celnego w Terespolu udaremnili kolejny w ostatnich dniach przemyt nielegalnych papierosów ukrytych w skrytkach konstrukcyjnych lokomotywy.

Do zdarzenia doszło 13 maja. Szczegółowej kontroli poddano lokomotywę pociągu towarowego relacji Brześć – Kobylany. Nielegalne wyroby ukryte były w skrytkach konstrukcyjnych przy chłodnicach lokomotywy. Miejsce i sposób ukrycia papierosów wskazywały, że za przemytem może stać osoba z obsługi pociągu. I tak też w tym przypadku było. Do próby przemytu przyznał się obywatel Białorusi, który był maszynistą pociągu.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 6000 sztuk nielegalnych papierosów. Maszynista został ukarany mandatem karnym w kwocie 5 200 zł.

Lokomotywa pełna fajek 16 Lokomotywa pełna fajek 17

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. a szerokie dalej zatrzymują się na szlaku w Polatyczach oraz rozładowują się z fajek i pompują ropę w Kobylanach. kiedy odpowiednie słuzby to zlikwidują??