Łowił nielegalnie. Zabrano mu 20 kg ryb

Łowił nielegalnie. Zabrano mu 20 kg ryb 16

Za połów ryb bez uprawnień odpowie 58-letni mieszkaniec gm. Hanna. Mężczyzna zatrzymany został na terenie zbiornika wodnego. Mundurowi zabezpieczyli narzędzia służące do połowu oraz ponad 20 kilogramów złowionych już ryb.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w miejscowości Horodyszcze. – Policjanci komisariatu w Wisznicach oraz Funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej, uzyskali informacje dotyczące nielegalnego połowu ryb na zbiorniku wodnym. Podczas wspólnych działań, na gorącym uczynku zatrzymany został 58-letni mieszkaniec gminy Hanna – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Mężczyzna płynąc pontonem zbierał rozstawione sieci rybackie, w których znajdowały się już ryby. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów ryb różnych gatunków oraz ponton i sieci używane przez 58-latka.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Dzisiaj usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *