Ludzie, grzyby i medycyna

Ludzie, grzyby i medycyna 16

„Z lekarzami po godzinach” to cykl spotkań, podczas której medycy opowiedzą nie tylko o kwestiach swojej pracy, ale będą mówić też o swoich pasjach, zainteresowaniach i połączeniu ich z powołaniem zawodowym.

Podczas spotkania, które odbędzie się w poniedziałek (17 czerwca) w w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki przy ul. Brzeskiej 1 (I piętro) w Białej Podlaskiej, prelekcję wygłosi dr n. med. Paweł Chwaluk. Specjalista internista-toksykolog poruszy temat „Ludzi, grzybów i medycyny”. Będzie to już drugie spotkanie w ramach cyklu „Z lekarzami po godzinach”.

– Chciałbym opowiedzieć o zatruciach grzybami z punktu widzenia lekarza toksykologa, ale także o roli grzybów w naszej tradycji i kulturze. Entuzjastyczny stosunek do grzybów jest naszą narodową cechą znaną od stuleci –  podkreśla dr n. med. Paweł Chwaluk. – Czy jednak nie stajemy się podobni do mieszkańców zachodniej Europy, dla których grzyby są często obce i dziwne, a w najlepszym razie egzotyczne? Czy umiemy jeszcze rozsądnie korzystać z grzybów?

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *