Łupem padło 60 drzew

Łupem padło 60 drzew 15

Mężczyzna dokonał kradzieży drzew na szkodę urzędu miasta. Jak się później okazało, drzewo kradł z lasu od 2017 roku. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

We wtorek (7 kwietnia) bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży kilkunastu drzew na szkodę Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej do której miało dojść w marcu na terenie kompleksu leśnego w gminie Biała Podlaska.

Mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili personalia osoby podejrzanej o ten czyn. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec gminy. Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był akurat w trakcie rozładunku drzewa, ale dokumenty, które posiadał wskazywały, że nabył je legalnie. – Policjanci nie dali się zwieść zapewnieniom mężczyzny. W trakcie czynności ustalili, że jedynie cześć ze znajdującego się na posesji drzewa została zakupiona – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

56-latka zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że chcąc uniknąć odpowiedzialności dokonał zakupu dopiero, kiedy dowiedział się, że policjanci wykonują czynności w sprawie kradzieży.

Ustalono również, że do kradzieży na terenie wskazanej działki leśnej dochodziło już od początku 2017 roku. Łupem padło łącznie 60 drzew o szacunkowej wartości ponad 2 tysięcy złotych.

56-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Proceder ten trwał od 2017 roku a piszecie o tym 10 kwietnia 2020 ilustrując porąbanym drewnem brzozowym….przypadek? Nie sądzę 😉

  2. Droga Pani „Redaktor” Karolino Jaszczuk proszę udać się na kursy doszkalające z języka polskiego.
    Proszę dowiedzieć się co oznacza słowo ” drzewo” , a co oznacza słowo „drewno. Pozdrawiam i życzę miłej nauki.