Majówka z militarną niedzielą

Majówka z militarną niedzielą 15
Odbędą się uroczystości na cześć formacji, której żołnierze stacjonowali w naszym mieście podczas dwudziestolecia międzywojennego.
Już 6 maja będziemy obchodzić święto 34. Pułku Piechoty. Jego żołnierze brali udział w wojnie polsko-bolszewickiej, jednak z powodu dotkliwych strat poniesionych pod Jabłonką zabrakło ich na polu słynnej bitwy warszawskiej.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 przed pomnikiem 34. Pułku Piechoty przy ulicy Warszawskiej. Następnie po przemarszu odbędzie się msza św. w kościele św. Antoniego, po czym o godzinie 13 na Placu Wolności odbędzie się przysięga 23 Batalionu Lekkiej Piechoty.

O godzinie 14 rozpocznie się Piknik Wojskowy, podczas którego będzie można posłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Siedlec z udziałem Studia Wokalnego Brevis (Marta Magdalena Wójtowicz, Marcin Olesiejuk), a także laureatów I miejsc w konkursie piosenki majowej „Biało-Czerwona Piosenka” (Aleksandra Leonarcik, Julia Hryciuk, Zofia Sudewicz oraz Wiktoria Zielińska).

Będzie też można zobaczyć sprzęt wojskowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej i 23. Batalionu Lekkiej Piechoty, m.in. czołg Leopard, haubica Goździk, kłady TGB, ciężarowe pojazdy wojskowe, warsztat obsługi pojazdów.

Przygotowane zostaną także wystawy i pokazy Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina, Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego, Stowarzyszenia Historycznego 8. Pułku Piechoty legionów, Pokaz Musztry paradnej przygotowanej przez młodzież z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Poza tym, zaplanowano wiele atrakcji animacyjnych i pokazów służb mundurowych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *