Malarski kunszt i tradycja zagoszczą w nowej galerii

Malarski kunszt i tradycja zagoszczą w nowej galerii 16
Nowy sklep-galeria „Cztery pokoje” to miejsce, gdzie kontakt ze sztuką odczujemy od razu. Wystawą, która uświetni otwarcie tego miejsca, będzie zbiór obrazów na pamiątkę odzyskania niepodległości.

W sobotę 7 kwietnia o godzinie 16.00 w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej 8 (w zabytkowym budynku dawnej organistówki kościoła św. Anny) w nowo otwartym sklepie-galerii „Cztery Pokoje” odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza, która uświetni rozpoczęcie działalności tego miejsca.

Wystawa nosząca tytuł „1918-2018 W setną rocznicę odzyskania niepodległości” prezentować będzie obrazy olejne, akwarele i pastele. Liczne pejzaże, sceny rodzajowe o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portrety znajomych, wizerunki zwierząt, tworzą osobisty pamiętnik życia artysty. Prezentacja
prac będzie dostępna do 21 kwietnia.

Maciej Falkiewicz to artysta malarz, miłośnik koni, myśliwy, kolekcjoner i tradycjonalista. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, po ukończeniu studiów podjął decyzję osiedlenia się na Południowym Podlasiu, a w 1975 roku zamieszkał Białej Podlaskiej. Założył Bialskopodlaski Klub Jeździecki i tym samym stał się prekursorem jeździectwa w regionie. W 1990 roku osiedlił się w Janowie Podlaskim w zabytkowym Dworze Ryttów, w którym stworzył autorską galerię malarską i zgromadził wiele pamiątek i zabytkowych przedmiotów.

Uprawia malarstwo olejne, akwarele i pastele. Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego. Prace Macieja Falkiewicza znajdują się w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz wielu kolekcjach w kraju i zagranicą.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *