Malarstwo jak wieczna zabawa

DSC_4299
Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, nauczyciel plastyki z ponad 40-letnim stażem a także człowiek z licznymi sukcesami artystycznymi. Mowa o Leszku Niewiadomskim, którego prace można podziwiać w Galerii ES.

Otwarcie wystawy odbyło się 17 marca, a oglądać ją można do 10 kwietnia. – Wystawy mamy co miesiąc, wernisaże organizujemy w liczbie 10-12 rocznie. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia galerii – mówi Andrzej Szczerbiński, kierownik galerii Międzyrzec Podlaski.

Obrazy Leszka Niewiadomskiego, z których składa się wystawa przedstawiają szeroką paletę tematyczną inspirowaną podróżami oraz zamiłowaniami autora. Od kompozycji z Ziemi Świętej, przez urokliwe widoki z Toskanii, Wenecji aż po architekturę i otwarte mistyczne krajobrazy. Każdego, nie tylko wielbiciela sztuki ale także zwykłego człowieka w pracach Leszka Niewiadomskiego mogą urzec oryginalne barwy i swoisty klimat jaki jest odczuwalny już po pierwszym spojrzeniu na dane dzieło.

– Ta wystawa to krok w kierunku pokazania swojej twórczości z wielu stron. Wcześniej pracowałem w akwareli, teraz od 12 lat w pastelu olejnym, łatwiej wydobyć za ich pomocą głębię koloru. Twórczość to ciągłe poszukiwanie czegoś nowego. Od tego roku rozpoczynam zabawę z akrylami – mówi Leszek Niewiadomski.

– Cechuje mnie ucieczka w kierunku upraszczania, niedoskonałości, zmiany kolorystyki wprowadzającej nierzeczywistość w celu spotęgowania kontrastu, oryginalności. Jest to dla mnie wieczna zabawa, ponad 40 lat uczę w szkole plastyki, spotkania z młodzieżą i sztuką są receptą na wieczną młodość, To jest właśnie piękne, za pomocą sztuki staram się pokazać zachwyt nad natura oraz tym co człowiek stworzył-architekturą. Dzięki temu chce mi się rano wstawać, bo mam do czego. Nigdy nie byłem i nie będę tym znudzony. Życzę sobie abym do końca życia malował zaś wszystkim aby próbowali oceniać, krytykować, wartościować wszystko to co nas otacza szczególnie w kategoriach sztuk pięknych, a w tym malarstwa – dodaje Niewiadomski.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *