Małgorzata Grzywaczewska najpiękniejszą, Michał Zajdel najprzystojniejszym studentem

DSC_1244
Wśród kandydatek do korony znalazło się 13 dziewcząt. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji przyłączyli się również mężczyźni. O tytuł mistera uczelni walczyło dziewięciu studentów.

Państwowa Szkoła Wyższa jest uczelnią, w której znaczną część studentów stanowią ci z zagranicy. Można było to zauważyć również podczas oficjalnej gali Miss & Mistera PSW 2018. Wśród kandydatów o miano najpiękniejszych i najprzystojniejszych oprócz studentów z Polski, byli także z Białorusi, Turcji, Ukrainy i Zimbabwe.

– Nasza uczelnia jest najlepsza w gronie 36 państwowych wyższych szkół zawodowych. Na przestrzeni lat jest także najlepsza w serii konkursów miss. To nasze studentki wygrywały konkursy ogólnopolskie – zaznacza prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej.

Podczas trwającej ponad trzy godziny gali, która odbyła się 18 kwietnia w hali sportowej Państwowej Szkoły Wyższej, można było podziwiać kandydatów i kandydatki w strojach dowolnych, biznesowych, sportowych oraz wieczorowych. Ich zadaniem było również odpowiadanie na krótkie, czasem podchwytliwe, pytania prowadzących.

Ośmioosobowe jury zadecydowało, że tytuł najpiękniejszej należy się Małgorzacie Grzywaczewskiej, studentce pierwszego roku ekonomii. – Wystartowałam, ponieważ założyłam się z koleżanką. Później okazało się, że to świetna zabawa, szczególnie na próbach – mówi miss. Z kolei miano najprzystojniejszego studenta otrzymał Michał Zajdel, student socjologii. – Moim zdaniem szanse były wyrównane. Była rywalizacja, ale też wsparcie. Nie musiałem się przełamywać, dobrze się czuje w swoim ciele – tłumaczy Michał.

To nie były jedyne tytuły, które przyznano podczas wieczornej gali. Jury postanowiło, że I vice miss zostanie Alicja Łuciuk, studentka pielęgniarstwa. Natomiast miano II vice miss powędrowało do Eweliny Olesiejuk, studentki ekonomii. Wybrano również miss pięknych włosów, którą została Inna Szeremeta, studentka pielęgniarstwa. Z kolei publiczność w głosowaniu na swoją miss wybrało studentkę fizjoterapii Paulinę Wereszczyńską. To nie był koniec tytułów. Wybrano także miss international – Marvel Moyo.

II vice misterem został Mateusz Wiaderny, student fizjoterapii, natomiast I vice mister to Aleksandr Hadzhiyski, przyszły socjolog. W przypadku panów widownia również miała okazję wybrać swojego ulubieńca. Został nim Mateusz Kowalik, student ratownictwa medycznego.

Nagrody dla zwycięzców to oprócz statuetek m.in. vouchery na siłownię, basen, do fryzjera czy salonu kosmetycznego, a także pobyt w hotelu.

Podczas wydarzenia nie zabrakło też artystycznych wrażeń. Na scenie można było usłyszeć mocne głosy Zuzi Janik i Bartka Peszuka, uczestników popularnego show dla dzieci – The Voice Kids. O dawkę muzycznych emocji zadbali również członkowie zespołu Tentative, którzy zaprezentowali ostre, rockowe brzmienie. Wystąpiła także Karolina Duda-Prokocka, instruktorka tańca Djembel Dance.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *