Maluchy spotkały się z pisarką

_DSC0001
fot. Mateusz Stasiuk

Łódzka pisarka, historyk i nauczyciel odwiedziła Białą Podlaską, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Grażyna Bąkiewicz jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Trwają XIX Bialski Dni Książki Dziecięcej w Barwnej. Wczoraj (22 maja) gościem Multimedialnej Biblioteki przy ulicy Warszawskiej była pisarka Grażyna Bąkiewicz.

Autorka urodziła się w 1955 roku w Łodzi. Na swoim koncie ma dyplom Uniwersytetu Łódzkiego. Grażyna Bąkiewicz podczas studiów prowadziła badania prasy międzywojennej oraz pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Gdy tylko uzyskała tytuł magistra historii, podjęła studia dziennikarskie, jednak porzuciła je na rzecz pracy jako nauczyciel.

W 1985 roku odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie na bajkę, po czym na dobre zajęła się pisaniem. Najpierw tworzyła dla dzieci, a następnie dla młodzieży i dorosłych. Za swoją debiutancką powieść „O melba” uzyskała I nagrodę IBBY za Książkę Roku 2002. Jej kolejne publikacje zapewniły jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury dla młodzieży.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *