Mały ZUS dla małych firm

Mały ZUS dla małych firm 16

„Mały ZUS”, czyli nowa ulga w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Zgłoszeń z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego było do tej pory 458.Ta liczba może jednak wzrosnąć.

Przedsiębiorcy na zgłoszenie mieli czas do 8 stycznia. Jeśli ktoś nie zdążył ze zgłoszeniem, kolejną szansę na „mały ZUS” będzie mieć w przyszłym roku. Inny termin na zgłoszenie mają  korzystający jeszcze ze składek preferencyjnych, którzy po ich zakończeniu będą mogli zgłosić się do tego programu. Natomiast jeśli ktoś założy lub wznowi działalność (pod warunkiem, że wcześniej w 2019 roku nie prowadził działalności) może ubiegać się o tą ulgę w ciągu 7 dni od otwarcia firmy.

Na „małym ZUS” przedsiębiorca opłaca składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od swoich przychodów z poprzedniego roku. W 2019 roku z ulgi może skorzystać osoba, której przychód w ubiegłym roku wynosił do 63 tys. zł. Obniżone składki przysługują maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu 60 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Ulga nie obejmuje składki zdrowotnej.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *