Marsz po zdrowie. Za kilka dni ruszą treningi

Marsz po zdrowie. Za kilka dni ruszą treningi 15
Celem akcji Akademia Zdrowia Santandera jest propagowanie ruchu oraz zdrowego stylu życia. W naszym mieście bezpłatne treningi ruszą już 8 maja.
Przez 30 tygodni, w każdy wtorek o godzinie 17 będą odbywały się ogólnodostępne treningi nordic walking. Może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej. Wystarczy spakować sportowe buty, wygodną odzież oraz kijki. Każde z ćwiczeń potrwa około godziny.

– W tym roku po raz pierwszy Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku połączyła siły z inicjatywą Nordic Walking na receptę, co pozwoliło nam znacznie rozszerzyć zasięg. W ubiegłym roku w ramach Akademii Zdrowia zajęcia odbyły się w 26 miejscowościach, natomiast teraz zorganizujemy je w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Akcji patronuje Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska. Patronat objęli również aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Zbiórka uczestników odbędzie się w Parku Radziwiłłów przy ulicy Warszawskiej 12. Pierwszy trening już 8 maja o godzinie 17.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *