Maturzysto, to już dziś!

DSC_5008

Egzamin dojrzałości to niemal decydujący moment w życiu młodych ludzi, a w szczególności tych, którzy planują kontynuować naukę na wyższych uczelniach. Już dzisiaj o godzinie 9 licealiści zmierzą się z pierwszym egzaminem maturalnym.

W dzisiejszy poranek o godz. 9 maturzyści zasiądą w ławkach i przystąpią do pierwszego obowiązkowego egzaminu, a jest nim test z języka polskiego. O godzinie 14 zaś rozpocznie się jego część rozszerzona.

Po weekendowych powtórkach, w poniedziałek (7 maja) maturzyści zmierzą się z egzaminem z matematyki, którego część podstawowa i rozszerzona odbędzie się w tych samych godzinach co piątkowe egzaminy. We wtorek (8 maja) przyjdzie kolej na maturę z języka angielskiego.

Te trzy egzaminy muszą zostać zaliczone na co najmniej 30%, aby zdać maturę. Egzaminy na poziomie rozszerzonym oraz z przedmiotów dodatkowych są wybierane przez uczniów, a ich niezaliczenie nie wpływa na uzyskanie wykształcenia średniego.

Maturzysto, pamiętaj o zabraniu ze sobą na salę egzaminacyjną dokumentu tożsamości ze zdjęciem (dowodu osobistego, legitymacji, itp.) oraz długopisu z czarnym wkładem, a na egzamin z matematyki dobrze jest mieć ze sobą również linijkę, cyrkiel i kalkulator.

Poprawka matury jest możliwa, więc stres jest niepotrzebny – 21 i 22 sierpnia moża przystąpić ponownie do egzaminów, ale tylko wtedy, gdy jeden z nich został niezaliczony, czy to w części ustnej, czy w pisemnej.

Życzymy połamania piór tegorocznym maturzystom!

✔Już za chwilę, już za moment… Maturę 2018 czas zacząć. My jesteśmy w IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej . ✔ Piszącym życzymy przysłowiowego połamania pióra.

Opublikowany przez Biała24 3 maja 2018

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *