Medal i rekordy przywiezione z Łodzi

Medal i rekordy przywiezione z Łodzi 16

Pięcioosobowa reprezentacja pływaków AZS AWF Biała Podlaska walczyła o medale podczas mistrzostw pływackich w Łodzi. Zawodnicy mogli uzyskać kwalifikacje na seniorskie mistrzostwa Europy w Glasgow, ME juniorów w Helsinkach, a także Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires.

Od 24 do 27 maja na pływalni Zatoka Sportu w Łodzi  wypełniła się sportowcami, którzy walczyli o najważniejsze pływackie medale, podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. W zawodach wzięło udział 821 zawodników z 143 klubów z całej Polski. Wśród nich 5 -osobowa reprezentacja pływaków AZS AWF Biała Podlaska: Anhelina Arekhava, Jowita Sieńczyk, Zosia Kolenda, Piotr i Wojciech Suszek.  Jowita Sieńczyk i  Anhelina wywalczyły prawo startu w finale B na dystansie 50 i 100m stylem grzbietowym.

Jowita odniosła sukces na dystansie 100 metrowym zwieńczony brązowym medalem na szyi zawodniczki w kategorii młodzieżowiec. Tym samym Jowita pobiła swój rekord życiowy i ustanowiła rekord klubu wynikiem  (1’05.34). Dwa miejsca za nią uplasowała się Aniela z czasem 1’06.93. Start na dystansie o połowę krótszym zakończył się IV lokatą Jowity (30.32 ), co stanowi również rekord życiowy zawodniczki i klubu.Do medalu zabrakło jedynie 0.02 sekundy. Aniela zajęła  VI  miejsce wynikiem (30.73) w kategorii młodzieżowiec.

Oprócz tego podopieczni Bartłomieja Kargulewicza i Pawła Mielnika ustanowili 9 nowych rekordów życiowych z czego 4 to nowe rekordy klubu.