Bialscy lekkoatleci z sukcesami

_DSC0001
fot. Mateusz Stasiuk

W minioną sobotę (26 maja) na stadionie bialskiego AWF został rozegrany Mityng LOZLA. Dobrze poradził sobie na nim m.in. Piotr Tarkowski, zawodnik AZS AWF Biała Podlaska, który dwukrotnie uzyskał wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Świata Juniorów, które zaplanowane są na 10-15 lipca w Tampere w Finlandii.

W skoku w dal dwa razy przekroczył minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (7.55), skacząc w IV kolejce skoków – 7.58m oraz w ostatniej – 7.59m. Wysoka forma bialskiego skocza została  dostrzeżona przez PZLA, który zaprosił go na 64 Memoriał Jana Kusocińskiego, a odbędzie się on 8 czerwca w Chorzowie. Tydzień później Piotr Tarkowski po raz pierwszy założy koszulkę z białym orłem i wystąpi w Reprezentacji Juniorów w międzypaństwowej rywalizacji Czechy – Polska – Słowacja – Słowenia – Węgry.

Podczas mityngu dobre wyniki uzyskali również inni reprezentanci bialskiego AZS-AWF. W skoku w dal 17-letni Jakub Żukowski skoczył 6.45m, a co za tym idzie, ustanowił swój kolejny rekord życiowy. Bardzo dobrze zaprezentowali się też młodzicy. 15-letni Jacek Gryta dwukrotnie skoczył 6.06m, natomiast 14-letni Piotrek Jaroszkiewicz w skoku wzwyż osiągnął wynik 160 cm.

Podczas zawodów klasę pokazały również przygotowujące się do Mistrzostw Polski w wielobojach siedmioboistki z bialskiego klubu, które tym razem startują w rzucie oszczepem. Weronika Zielińska rzuciła na odległość 38.16m, natomiast Monika Stypułkowska przekroczyła odległość 37 metrów o 68 centymetrów. Dziewczyny w najbliższy weekend staną do walki w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach.

Agata Stypułkowska wygrała skok w dal wynikiem 5.69m, a Bartłomiej Bedeniczuk skoczył wzwyż 209cm. Trenerem wszystkich skoczków oraz wieloboistek jest Tadeusz Makaruk.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *