Mężczyzna prosił o pomoc. Brat znęcał się nad nim

Mężczyzna prosił o pomoc. Brat znęcał się nad nim 16

Za znęcanie się nad własnym bratem 30-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprawca został zatrzymany i usłyszał także dwa inne zarzuty.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zgłosił się do policjantów z prośbą o pomoc. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że jego brat znęca się nad nim, grozi mu śmiercią oraz niszczy przedmioty domowe. Opowiedział też o sytuacji do której doszło dwa dni wcześniej. Brat bez powodu uderzał go w głowę szklaną butelką oraz innymi przedmiotami. Bialczanin doznał obrażeń przez co potrzebna mu była pomoc medyczna.

Sprawa trafiła pod „lupę” policjantów z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy. Tego samego dnia zatrzymano 30-letniego brata pokrzywdzonego do wyjaśnienia sprawy. Zebrano także materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie oprawcy zarzutów. Będzie odpowiadał przed sądem za znęcanie się, spowodowanie obrażeń ciała oraz zniszczenie mienia.

Wczoraj (17 kwietnia) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za te czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *