Miał broń. Schował ją w aucie

Miał broń. Schował ją w aucie 15

Za posiadanie broni bez zezwolenia odpowie 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W jego samochodzie kryminalni z terespolskiego komisariatu ujawnili broń gazową. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

W miniony czwartek policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu uzyskali informacje z której wynikało, że mieszkaniec Białej Podlaskiej w swoim pojeździe przewozi broń, na którą nie ma zezwolenia. – Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej na stacji paliw w gminy Zalesie. W należącym do mężczyzny seacie funkcjonariusze ujawnili broń gazową kal. 9 mm. Kryminalni potwierdzili również, że 19-latek nie posiada na nią pozwolenia. Jednostka broni została zabezpieczona – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Przesłana zostanie do badań w laboratorium kryminalistycznym. 19-latek natomiast trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wobec młodzieńca Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Ja jestem jego ziomem, oszukali go ze legalna i wziął, zamiast ściemniać to chociaż prawdę, nawet nie była schowana tylko leżała normalnie w aucie