Miał na liczniku prawie 200 km/h w terenie zabudowanym

Miał na liczniku prawie 200 km/h w terenie zabudowanym 16

W długi weekend majowy bialska grupa „Speed” nie spuszczała z oka kierowców. Każdego dnia patrolując teren powiatu zwracali uwagę na zachowania uczestników ruchu drogowego, w tym prędkość z jaką się poruszają.

W sumie mundurowi zatrzymali aż 35 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 25-letni kierowca VW. Jechał krajową „dwójką” w z prędkością 196 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość aż o 146 km/h. Zatrzymano go w sobotę przed godziną 15 w Tłuśccu.

W miniony czwartek przed 18.30 również w miejscowości Tłuściec funkcjonariusze zauważyli jadącą z dużą prędkością Skodę. Za jej kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 130 km. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że spieszy się do babci.

– Wszyscy zatrzymani kierowcy za popełnione wykroczenia stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, ukarani zostali też wysokimi mandatami. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. ten odcinek Krzewica- Tłuściec- Żabce to prawdziwa kura niosąca złote jajka. ….no ale zeby do babuni 180 km/h to LETKA przesada))) a gdyby tam na pasach przechodziła czyjaś babcia ? …

  2. Mieszkańcy Osiedla Jagiellońskiego zapraszają grupę „Speed” na ulicę Terebelską oraz ulice przyległe. W minionym roku na tych ulicach w porze nocnej odbywały się wyścigi motocyklowe. W bieżącym roku sytuacja zmieniła się, tyle tylko, że na gorsze. Wyścigi odbywają się nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia. Wydaje się, że obok 4 motocyklistów w gonitwach uczestniczy także samochód osobowy. Stojący i „suszący” patrol policyjny niemal każdego dnia można spotkać przy Alejach Tysiąclecia. Przekroczenie szybkości jazdy o więcej niż 10 km/h związane jest często z mandatem karnym. Trudno to nawet kwestionować. Wielu ukaranych „nie dorasta jednak do pięt” tym z Terebelskiej. W tej sytuacji wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie czy rozwiązanie opisywanego problemu na Osiedlu Jagiellońskim przerasta możliwości bialskiej Policji. Za podjęcie zdecydowanych i co najważniejsze skutecznych działań bylibyśmy bardzo wdzięczni.