Miał przy sobie 60 działek mefedronu

Miał przy sobie 60 działek mefedronu 15

Za posiadanie środków odurzających odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Podczas kontroli, mężczyzna posiadał przy sobie mefedron. Z zabezpieczonej ilości można byłoby sporządzić ponad 60 porcji dealerskich tych narkotyków.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór przy ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. – Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli na drodze technicznej audi, wewnątrz którego znajdowały się trzy osoby. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie legitymowania mężczyzna siedzący z tyłu pojazdu zachowywał się bardzo nerwowo. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas kontroli policjanci ujawnili u niego woreczki z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania mundurowi potwierdzili, że jest to mefedron – informuje podkom. Barbara Salaczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Mężczyzna oraz pozostałe osoby przebywające w pojeździe doprowadzone zostały do bialskiej komendy, natomiast nielegalna substancja została zabezpieczona. Ilość ujawnionych środków wystarczyłaby do sporządzenia ponad 60 porcji dealerskich tych narkotyków.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie mężczyzny. 18-latek odpowiadał będzie zarówno za posiadanie narkotyków jak też ich udzielanie.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A co wystawił ich ,wasz informator,którego zatrzymaliscie omylkowo jak przewoził dwa kilo ziela . groziło mu 10 lat ale ktoś dostał odsyp i dalej działa na wolności. Wszyscy zadowoleni,tak tylko w Białej