Miał siedzieć w ośrodku. Niszczył rzeczy na terenie miasta

Miał siedzieć w ośrodku. Niszczył rzeczy na terenie miasta 15

15-latek odpowiadał będzie za szereg kradzieży, uszkodzenia mienia oraz zmuszanie do określonego zachowania. Do zdarzeń doszło w okresie lipiec-sierpień na terenie Białej Podlaskiej. Nastolatek trafił już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, gdyż jak ustalili mundurowi nie powrócił tam w wyznaczonym terminie.

– Młodzieniec podejrzewany był o kradzieże sklepowe na terenie miasta. Do zdarzeń doszło w okresie lipiec-sierpień w czasie kiedy chłopak powinien już przebywać w placówce. Łupem „amatora cudzego mienia” padały artykuły spożywcze. Na swoim koncie miał też kradzież alkoholu i papierosów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Podczas próby ujęcia go przez pracownika ochrony, szarpał i popychał mężczyznę próbując uniknąć zatrzymania. Uszkodził też należące do niego okulary. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na tysiąc złotych.

15-latek zatrzymany został przez policjantów na jednym z bialskich osiedli. Młodzieniec trafił już do ośrodka. O jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *