Miasto Biała Podlaska w żółtej strefie. Powiat bialski na liście ostrzegawczej

Miasto Biała Podlaska w żółtej strefie. Powiat bialski na liście ostrzegawczej 15

Miasto Biała Podlaska trafiło do żółtej strefy w związku z zakażeniami koronawirusem. Powiat bialski został zaś umieszczony  na liście ostrzegawczej. Ministerstwo Zdrowia dziś miasto zaliczyło do najbardziej podatnych na zakażenia. 

Zmiany będą obowiązywać od jutra (14 sierpnia) do odwołania. W strefie żółtej w przestrzeni publicznej nie ma nakazu zakrywania nosa i ust. Jedynie w budynkach. Należy zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny.

Przyjęcia wesele i  inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach  należy zakrywać usta i nos, obowiązuje też limit max. 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W kinach jest limit 25 procent zajętych miejsc. Przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych. Na siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych.

Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 procent widowni.

Obecnie na terenie miasta jest 67 aktywnych osób zakażonych. Tylko ostatniej doby przybyło 28 osób.

Udostępnij!

Komentarze: 38

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. LUDZIE CO MIESZKAJA NIEDALEKO BIAŁEJ TO POWINNI TRZEMAC SIE Z DALEKA OD NASZEGO MIASTA !!! CIĄGLE PRZYJEŻDŻAJĄ I LUDZIE CHORUJĄ Z BIAŁEJ…

 1. Dla czego w BIALSKICH kościołach nie przestrzega się żadnych zasad higieny i ostrożności. Przed wejściem do kościoła nie ma płynów dezynfekujących przy żadnych drzwiach to samo przy konfesjonałach, ludzie dotykają ławek itp.(w innych miastach nikt nie może wejść do kościoła bez zdezynfekowania rąk. Księża co chwilę o tym przypominają). Ksiądz zbiera tacę i rozdaje komunię bez maseczki. Przecież po mszach kościół nie jest dezynfekowany. Kolejka do komunii bez zachowania odległości. Co to jest, kto za to powinien ponieść odpowiedzialność.????

   1. Nikt??? Faktycznie wyłączę TV, bo gdy czytam o trzech zgonach ze środowiska parafialnego pobliskiej miejscowości, to zapewne mam omamy wzrokowe…

  1. Dziwię sie ciągłym atakami na Kościół, tylko tam mozna sie zarazić, kto sie boi może nie chodzić, w kolejkach sklepowych też stoją jedni za drugimi i tam to juz ok? Księża dezynfekuja ręce ale zeby miec taką wiedzę trzeba byc w Kościele, plyn do dezynfekcjo kazdy powinien mieć przy sobie jak dbamy o bezpieczenstwo to wszyxcy i wszędzie…

 2. Teraz sobota niedziela do kościoła bo przecież święto i mus. Tylko proszę zaszyjcie się tam na 2 tygodnie wymodlicie się za wszystkich.

 3. Mam nadzieję że Polacy już 2 raz nie dadzą się nabrać na pseudo wirusa. Jest grypa nic więcej. Obecnie w pl choruje tylko 66 osób bo tyle jest pod respiratorem reszta ma dopisane do chorób współistniejących. Nikt do tej pory nie stworzył nawet testów żadnych na niby covida a lekarze muszą tylko siać zamęt bo tak minister kazał. Jakoś po wyborach tylko przybyło zachorowań a na wiecach pisu nikt nic nie złapał. Księży nic nie obowiązuje pcha łapy wszystkim z komunia i co?

 4. A zaczęło się w stolicy powiatu Piszczacu. Jak by nie łazili to zaraza by nie trafiła do Kodnia Zalesia Terespola i Białej ps na tą miejscowość zawsze można liczyć

 5. Szkoda że nikt nie myśli o pracownikach sklepów i marketów, ludzi od groma kichają, prychają bakterie roznoszą. Żadnych obostrzeń w limicie ludzi 🙁

 6. PRZECZYTAJCIE W OSTATNIEJ Gazecie Warszawskiej wypowiedz amerykańskiej lekarki o tym „szatan-wirusie”to się wam oczy otworzą.Wydanie z piątku 7-13.08.2020r, pani dr. Carrie Madej.

 7. Zaczęło się w Białej od pańci co odwiedziła osobę z Piszczaca na kwarantannie. Czas się wziąść w garść bo będzie lombardia. A w Białej rozprężenie. W sklepach bez dystansu i masek/maska pod nosem (chociaż w stosunku do czerwca widzę pewną poprawę). Płynu do dezynfekcji nikt oprócz mnie nie dotyka. Przy kasach nie zdążę się spakować już ktoś mi dyszy w szyję. Żeby się nie zarazić wystarczy dystans, poprawnie założona maska i mycie rąķ. Tylko tyle. Tyle każdy może i powinien zrobić a ognisko wygaśnie. No i nie odwiedzac ludzi na kwarantannie (to już nagroda Darwina).

 8. ,,Agata,, chodzi do kościoła, ale zamiast się modlić, chodzi, rozgląda się, i przybija ,,piątki,,… Pewnie i z tacą by poszła…

 9. Dlaczego nikt nie pomyśli o pracownikach sklepów, marketów gdzie ludzi są tłumy kichają, prychają bakterie roznoszą nie ma żadnych ograniczeń i nikt się nie przejmuje ich zdrowiem 🙁

 10. Rozumiem że te osoby były młode zdrowe i jeszcze z 50lat mogły pożyć. Czy jednak były to osoby w podeszłym wieku z innymi chorobami, które przyczyniły się do śmierci? Który wariant jest prawdziwy?

 11. Magda jeśli tak wszyscy wokoło próbują Ciebie zarazić a Ty nie chorujesz to albo masz szczęście, albo wirus jest mityczny, a Ty przechodzisz go bez objawowo.

 12. wykopcie fosy w koło tej białej bo kazdy kto nie lb to debil idiota cham itd…brak słow..szlachta i elita niczym w stolicy….