Miasto dokończy Warszawską jeszcze w tym roku

Miasto dokończy Warszawską jeszcze w tym roku 16

Jak podaliśmy jako pierwsi ul. Warszawska zostanie wykonana do drogi krajowej nr 2. Prócz nowej powierzchni powstanie tam chodnik i ścieżka rowerowa.

Miasto uzyskało siedem  mln zł ze środków Funduszu Dróg Samorządowych To trzeci – ostatni etap o długości 1,4 km od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą miasta. Dofinansowanie stanowi 70 proc. wartości całej inwestycji, która wynosi prawie 10 mln zł. Wkład własny to prawie 2 mln 900 tys. zł. Obecnie trwają prace na drugim odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Przebudowana droga będzie posiadała dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości z wydzielonymi miejscami lewoskrętami. Po prawej stronie, na całej długości przebudowywanego odcinka ulicy, zostanie wykonana dwukierunkowa ścieżka pieszo rowerowa. Po lewej stronie, na długości 230 m wybudowany będzie chodnik. Powstanie sześć przystanków komunikacyjnych wyposażonych w zatoki i perony oraz trzy przejścia dla pieszych wyposażone w wyspy dzielące.

Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zostaną wykonane zjazdy na posesje oraz przebudowane dwa skrzyżowania. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w wyspy dzielące.

W efekcie, oprócz znacznego podniesienia standardów technicznych drogi, znacząco poprawi się stan bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Dobry mam pytanie do Władzy kiedy ruszą wstrzymane prace na rondach? Uważam te psełdo prace za kpiny z mieszkańców i kierowców.Zdrowia życzę.

  2. Do obywatel, ja jestem za tym zeby takie ronda właśnie budowano – Rondo spelnia swoją funkcje w 100% i jest tanie. Pojedz Panie obywatel za granice to zobaczysz ze nikt nigdzie nie stawia pomników trawników na rondach tak jak to się dzieje w Polsce. To ma być funkcjonalne!

  3. „Jeszcze w tym roku”?! A to moze byc tak, ze przedluzy sie to do nastepnego? Jak dlugo mozna brandzlowac sie z odcinkiem 1,5km? Litości.