Miasto ma już wiceprezydenta. Powołano Macieja Buczyńskiego

46706054_335903090554477_7184822168369233920_n
fot. Maciej Buczyński (fb)

Wiadomo już kto będzie współrządził miastem. Dzisiaj nowy prezydent miasta oficjalnie powołał swojego zastępce. W przeciwieństwie do poprzedniej kadencji, u boku włodarza stanie tylko jeden wiceprezydent.

Dzisiaj (26 listopada) w bialskim magistracie odbyła się pierwsza oficjalna konferencja prezydenta Michała Litwiniuka. Powołał na niej swojego zastępce. Zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z założeniami swojej kampanii wyborczej chce prowadzić skromniejszy i przyjaźniejszy urząd. Wiceprezydent będzie jeden.

– To satysfakcja, że na stanowisko najbliższego współpracownika powołuję osobę charakteryzującą się szczególnymi kompetencjami, wysoce zasłużoną swoim merytorycznym przygotowaniem i swoją dotychczasową pracą dla miasta – mówił Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Stanowisko u boku nowego prezydenta zajmie Maciej Buczyński, startujący w wyborach z listy Białej Samorządowej. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W urzędzie pracował 17 lat – do 2016 roku. Z jego inicjatywy utworzono w mieście Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Był także zastępcą skarbnika miasta. Przez ostatnie dwa i pół roku pracował w Stowarzyszeniu Wspólny Świat, gdzie zajmował się pozyskiwaniem środków i finansami. Był odpowiedzialny za projekt i nadzorowanie budowy największego centrum pomocy dla dzieci z autyzmem.

Nowy wiceprezydent Maciej Buczyński jest rodowitym bialczaninem. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów. Jego hobby to książki, szczególnie literatura z zakresu samorozwoju, filozofii i podróży. Pasjonuje się też jazdą na rolkach, rowerze i grą w squasha.

Do głównych zadań Macieja Buczyńskiego będzie należało pozyskiwanie środków unijnych oraz nadzór nad inwestycjami. W kulturze i oświacie nie będzie większych zmian. Te obowiązki będzie pełnił Michał Litwiniuk. Wkrótce urząd miasta przedstawi oficjalnie nową strukturę oraz rzecznika prasowego.

Udostępnij!

Komentarze: 69

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Człowiek o wysokiej kulturze osobistej, mam nadzieję że będzie wzorem dla kadry zarządzającej bialskich instytucji!!!

 2. I do krzykaczy ani to vice przywieziony w worku ani z namaszczenia partyjnego i co najważniejsze tylko jedena nie jak u poprzednika. Brawo, audyt na czym stoimy i do pracy.

  1. Urodziłem się w Białej Podlaskiej.
   Do 15 roku życia, czyli przez całe swoje dzieciństwo mieszkałem w Piszczacu.
   od 15 do 25 roku życia mieszkałem w zasadzie w Lublinie – szkoła średnia i studia.
   O 1,5 rocznym pobycie w Londynie też należałoby wspomnieć.
   Od 1997 roku mieszkam i pracuję w Białej Podlaskiej.
   Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej, Piszczaca i Lublina.

   1. No szkoda żeby się Pan w Piszczacu urodził 😀 To nie te czasy. Ale nie ma to znaczenia w zasadzie, ważne że Biała Podlaska jest Panu bliska i zarówno w chwili obecnej jak i ponad 20 lat z Pana wypowiedzi jest Pan z nią związany.

  1. Wspolpracowal z andrzejem czapskim dosc mocno a po wygranej stefaniuka razem z litwiniukiem robili czystki wtedy razem jeszcze probowali obalic pana Andrzeja przekazywalu swoje glosy a 2 turze a on jako ostatnii z poprzednien wladzy zrezygnował

  1. Jedni robią z siebie celebrytów a inni pracują ciężko w cieniu. To nie konkurs na najpopularniejszą gwiazdę tylko na najlepszego specjalistę który będzie w stanie swobodnie się poruszać wśród finansów Miasta.

 3. To się nazywa powrót…..Brawo Maciek.To właściwa osoba na właściwym miejscu.Szkoda,że nie ma jednak drugiego za-cy,mimo wszystko pracy jest bardzo dużo…..Teraz w tzw.”przedsiębiorczości”i pozyskiwaniach funduszy porządki przedświąteczne?

 4. W końcu coś się ruszyć powinno w tym małomiasteczkowym mieście. Mam nadzieję że inwestycje będą nie tylko w roku wyborczym, bo jak widać po tej kampanii mieszkańcy tego nie kupują. Życzę powodzenia, przyglądamy się i czekamy na efekty.

 5. Najbardziej się boje co będzie po audycie. Widać po stadionie, że nie będzie ciekawie. Ale myślę, że dacie radę. Powodzenia Maciek.

  1. I bedzie po staremu ekipa dawnego prezydenta wroci a on bedzie zarzadzal z tylnego siedzenia, ale macie bialczanie czego chcieliscie

   1. Mieciu,
    a może właśnie jako niezależni od władzy centralnej będą sami decydować? Nie przykładajmy standardów poprzedniej prezydentury do obecnej.

    1. poprzednie ekipa zwalniała i przyjmowała swoich zaczynając od przysłowiowej sprzątaczki, czas na rewanż równie efektowny i efektywny, a co ?

 6. Świetna decyzja! Bardzo kompetentna ozdoba. Czeka Panów jednak bardzo ciężka praca, bo ‚trupy zaczną wypadać z szafy” i ogarnięcie finansowego bałaganu i długów pozostawionych przez poprzednika będzie nie lada wyzwaniem. Wierzę jednak, że dacie radę! Powodzenia!!!

 7. Po bardzo rozrzutnym, zmarnował ponad 20 milionów długów swojego poprzednika, mamy nareszcie oszczędnego Prezydenta ! Za te same pieniądze co w poprzedniej kadencji, będzie robił to samo ! Więcej, będzie tylko jeden v-ce, który rozumiem, że będzie robił to samo co wcześniej byli : prezydent i drugi v-ce ! Prawdziwy iron man, ten Buczyński !

  1. …a getto dla nich ( pisowców ) można zrobić tam gdzie już kiedyś było, pomiedzy Brzeska, a Moniuszki. Nina faszystka tym się zajmie rozumiem.

 8. „wróble z Pacu Wolności ćwierkają o tym, że „lepszy sort” urzędników Urzędu Miasta dostał „na odchodne” od Stefanika podwyżki po 1500 zł, podwyżki te należy w trybie pilnym wycofać albo te „elity” po prostu zwolnić, jest to niesłychana defraudacja samorządowych środków”.Czy to prawda?

 9. Zaczyna się to co zwykle !! Miało być robione wszystko dla dobra miasta a wywalają wszystkich pokolei i wstawiają swoich na każde stołki… Żenada

 10. Cóż liczę że audyt będzie szczegółówy i wykaże zaniedbana w kwestii inwestycji, działalności urzędników, zlecania przetargów etc. Ponieważ to forum to publicznie nie bede pisał ale naczelnicy odpowiedzialni za powiedzmy ogólnie „rozwój”, nieudolni i niekompetentni za to z pisowską legitymacją i niesłychaną służalczością powinni szukać sobie innego zajęcia

 11. Zenada zwolnienia obsadzanie swoich znowu partia gora ehhhhh moze kolejne wybory wygra bezpartyjny prezydent mam taka nadzieje. Samorzady bezpartyjne wpelni oddane miastu a nie ukladom partyjnym. Tyle

 12. Poparcie bez rozdawania stanowisk? Broniewicz przewodniczacy rady co obecnie moze skutkowac wydawaniem decyzji urzednikom. Buczynski wice prezydent nie da sie ukryc z rekomendacji Czapskiego. Teraz Czapski dostanie miejsce w jakiejs spolce. kto wie moze i Broniewicz. i mamy klamstwa zebatego kena. apropo, ten czlowiek zachowuje sie jak gimbus. i to prezydent?

 13. kiedy zostanie obsadzony etat naczelnika Wydziału edukacji przez człowieka znającego przepisy oświatowe kartę nauczyciela oraz Ustawę o oświacie bo przez ostatnie lata tego brakowało ,a tymczasem to porażka urzędnik ,który sprawuje tę funkcję zupełnie nie ma pojęcia o tym co udaje,że robi.