Miasto ma nowego skarbnika

Miasto ma nowego skarbnika 16

Metamorfoza struktur w urzędzie miasta trwa. Prezydent podjął decyzję o zlikwidowaniu stanowiska zastępcy skarbnika oraz powołaniu nowej osoby na miejsce Marty Juchnikowskiej.

Dotychczas w urzędzie istniały stanowiska skarbnika oraz jego zastępcy. Prezydent miasta podjął jednak decyzję o zmianie regulaminu i likwidacji stanowiska zastępcy skarbnika miasta.

Na wczorajszej sesji rady miasta odwołano z funkcji skarbnika Martę Juchnikowską. Została wcześniej poinformowana przez prezydenta o zmianach. Jak tłumaczył Michał Litwniuk, ceni i szanuje jej wieloletnią pracę, lecz według niego na stanowisku skarbnika lepiej sprawdziłby się dotychczasowy zastępca.

Głosowaniem powołano osobę na to stanowisko. Nowym skarbnikiem została Marta Mirończuk. W urzędzie pracuje od 2003 roku. Od 2014 pełniła rolę inspektora, audytora oraz przeprowadzała kontrole wewnętrzne. Od sierpnia 2017 była zastępcą skarbnika miasta. Swoje wykształcenie zdobywała wcześniej w Politechnice Lubelskiej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Głównej Szkole Handlowej w Warszawie. Marta Mirończuk posiada także certyfikat Ministra Finansów.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A nie słyszeliście, że JM Rektor PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej podlaskiej został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla miasta Biała Podlaska?

  2. Brawo!poprzednia skarbnik to porażka……nie umiała współpracować z ludźmi (delikatnie mówiąc) a ewentualnie wykonywać polecenia….no i największa zasługa:Biała na plusie!

  3. Większość tej Rady Miasta, która teraz odwołała Juchnikowską to hipokryci , którzy będąc radnymi w poprzedniej kadencji swapliwie wysłuchiwali kłamliwych tyrad Stefaniuka o rzekomych nadwyżkach budżetowych i przyjmowali bez zastrzeżeń sprawozdania a Juchnikowska ani razu nie wydusiła z siebie jak wygląda prawdziwa finansowa sytuacja miasta mimo pytań jednynego oważnego radnego , który kłamstwa Stefaniuka demaskował. Pani Mirończuk natomiast postępowała uczciwie , stąd też taki awans dla niej jest uzasadniony, tylko niech faryzeusze nie stroią się w szaty uzdrowicieli.

    1. Sprawdzić proszę budżet przed objęciem stanowiska s jaki zostawiła P. Juchnikowska i wtedy wyrażacie opinie a że kilka w urzędzie pogoniła do pracy to brawo ona:)