Miasto ogłasza konkurs na projekt. Można wygrać 15 tys. zł

Miasto ogłasza konkurs na projekt. Można wygrać 15 tys. zł 16
fot. Google Street View

Sale widowiskowe na 450 osób oraz druga mniejsza na 100 miasto chce zaprojektować w ramach konkursu. Pierwsza taka na wydarzenia kulturalne zostanie umieszczona na miejscu dotychczasowej sali konferencyjne przy ul. Brzeskiej.

– Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji architektonicznej, najlepszej pod względem funkcjonalno-użytkowym i kompozycyjnym, z uwzględnieniem kontekstu istniejącej zabudowy obszaru i jego otoczenia, dla Sali Widowiskowo – Teatralnej przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej – czytamy w informacji Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Sąd Konkursowy złożony z grupy architektów (IARP, SARP), w skład którego wchodzi także Prezydent Miasta Biała Podlaska, dokona wyboru najlepszej pracy, która będzie podstawą do opracowania pełnej dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację inwestycji. Autor zwycięskiej pracy zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, których przedmiotem będzie uszczegółowienie pracy konkursowej polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej.

Prace można składać do 17 czerwca w bialskim magistracie. Nagroda dla najlepszej pracy to 15 tys. zł.

Sala znajdzie się na miejscu dotychczasowej przy Brzeskiej rozszerzona o parking – w stronę centrum miasta. Dotychczasowy parkin ogólnodostępny zostanie bez zmian. Na ten cel pozyskano środki zewnętrzne i ta inwestycja jest jego elementem. Cała kwota to 18 mln, ale w niej m.in. jeszcze remontu doczeka się budynek Galerii Podlaskiej.

 

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. I to jest dobra inwestycja, potrzebna wszystkim mieszkańcom. A nie jak stadion dla kilku kibiców i grupy kiboli….

  2. Należy wyburzyć budynek ,w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe ,a dopiero potem myśleć o zagospodarowaniu całego placu.Dostosowywanie kształtu architektonicznego planowanej hali widowiskowej do budynku-potworka Starostwa Powiatowego jest wielkim nieporozumieniem.

  3. Zbudujcie parking piętrowy, bo tak duża sala na 450 osób bez miejsc parkingowych jest bez sensu. Chyba, że za wzorem naszego Michała Trzaskowskiego wszyscy będziemy jeździć rowerami.

    1. 450 os. po + – 5 w aucie 90 aut się zmieści musicie dogadać się w sprawie dojazdu z somsiadem:)

  4. Pan „czytelnik” ma 100% racji. Piękny plac, miejsce, tylko budynek zupełnie nieprzystosowany do użytku, jak na dzisiejsze czasy. Pracowałam tam kiedyś i wiem, jak wygląda np. sprawa ogrzewania takiego budynku, czy funkcjonowania klimatyzacji. Dzisiaj z pewnością nie spełnia wymogów europejskich. Sala widowiskowa jest w naszym mieście bardzo potrzebna. To co oferuje PSW czy AWF trudno nazwać salą widowiskowa. W parku , jeżeli amfiteatr będzie oddany do użytku, wszelkie imprezy kulturalne będą mogły odbywać się , kiedy pogoda i temperatura powietrza na to pozwoli. W deszczowe dni, zimą, nikt już z amfiteatru raczej nie skorzysta.