Miasto powitało wakacje

DSCN6918
fot. Organizacja "Podaj dziecku pomocną dłoń"

Festyn z okazji „Powitania Wakacji” to dobra okazja do integracji. Dzieci z międzyrzeckiej gminy miały możliwość wzięcia udziału w takim wydarzeniu. Dobrej zabawie towarzyszyła nauka o bezpieczeństwie podczas wakacji.

24 czerwca (niedziela) na placu Jana Pawła II odbył się festyn z okazji „Powitania Wakacji” zorganizowany przez organizację „Podaj dziecku pomocną dłoń”. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14 od występu zespołu „Salsa”. Zaraz potem odbyły się różne konkurencje sportowe i zabawy. Dzieci między innymi pokonywały rowerowy tor przeszkód pod czujnym okiem policjantów z Miejskiej Komendy Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Ratownicy z międzyrzeckiego pogotowia zaprezentowali dzieciom sprzęt ambulatoryjny. Każdy mógł usiąść za kierownicą karetki, czy poznać sprzęt, którym codziennie ratowane jest ludzkie życie.

Ponadto do dyspozycji najmłodszych były trampoliny, dmuchany zamek oraz kule wodne.

Wystąpił także Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy”.

Na koniec Sławomir Zachariasz – Prezes organizacji, Starosta Bialski Mariusz Filipek oraz Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot rozdali dzieciom cukierki i życzyli wesołych, a co najważniejsze bezpiecznych wakacji.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *