Miasto zdobyło pieniądze dla nowych przedsiębiorców

Miasto zdobyło pieniądze dla nowych przedsiębiorców 15

Władze miasta podpisały umowę w sprawie realizacji projektu unijnego pt. „Załóż firmę i odnieś sukces!”. Miasto Biała Podlaska ma 2,5 mln zł dla tych, którzy mają pomysł na biznes i chcą wziąć sprawy w swoje ręce.

Projekt obejmuje kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie Białej Podlaskiej i otaczającej miasto gminy. Pieniądze na projekt Miasto zdobyło, startując w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to często niełatwa decyzja, dlatego Miasto chce pomagać we wczesnym procesie inkubacji przedsiębiorstw. Przewiduje się wsparcie doradczo-szkoleniowe, a także przyznanie jednorazowej dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego.

Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 55 osób powyżej 30. roku życia, dotację otrzymają 44 z nich. Rekrutacja chętnych rozpocznie się w październiku.

Szczegółowe informacje i dokumenty rekrutacyjne znajdą się na stronie internetowej Urzędu Miasta na dwa tygodnie przed rozpoczęciem naboru.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Obecny bialski prezydent, jest wyborczą POrażką. Miasto wyraźnie się cofnęło w ciągu kilku miesięcy urzędowania pana Michała. Ładny uśmiech i haratanie w gałę w lidze szóstek, niech nie zamydlą oczu, bo to jest kolosalnie za mało do oczekiwań mieszkańców Białej Podlaskiej. I nikt nie powiedział, że musimy się z nim męczyć do końca kadencji, są bowiem demokratyczne sposoby odwoławcze z zajmowanego przezeń stanowiska, o czym niech prezydent pamięta, bo gro wyborców którzy oddali swój głos na Litwiniuka jesienią, bardzo teraz tego żałuje.

  2. To dawaj ogarnij temat odwołania, możesz sobie popisać tyle twojego!!! Krytykować każdy może, bym Ci wymienił co jest na plus, ale poziom mi nie pozwala tak się zniżać, ale pewny jestem, że Hector na tym stanowisku to takie zmiany zrobiłby w rok, normalnie inny świat, Człowieku najpierw 4 – 6 miesięcy, żeby to ogarnąć o ile znajdzie się czas miedzy imprezami i spotkaniami.

  3. Co prawda to prawda. Zastój w mieście jest. Nawet Krzna to odczuwa cała zarośnięta. Chodniki na Alei Jana Pawła II podsypane ziemią, są coraz węższe. No i Podmiejska…

  4. Do ”Nie narzekaj”, to nie tylko brak poziomu Tobie nie pozwala wymienić co jest na plus u obecnego włodarza Białej, ale to, że po prostu nie ma czego wymieniać. Póki co inwestycje stoją, a te które dokończył lub są w realizacji nie są jego dziełem tylko poprzednika, a poziom szkodzenia miastu przekroczył granice przyzwoitości, więc sam się ogarnij i pójdź porozmawiać z Bialczanami co sądzą o prezydencie, wtedy zdziwisz się i spalisz się ze wstydu. Bo jak na razie, to w nieco ponad pół roku, tak cofnął miasto jak żaden inny prezydent Białej przed nim w tak krótkim czasie. Jeżeli dla Ciebie szlajanie się po imprezach i spotkaniach, które u obecnego prezydenta niczego sensownego nie wnoszą, bo nie takie działania mają być w głównej mierze pracą dla miasta na którą został wybrany, to gratuluję indolencji umysłowej. Jak nie potrafi rządzić tylko się uśmiechać, to po co się pchał na stołek? Póki co, na koniec, zanim napiszesz, to pomyśl, o ile potrafisz a dopiero przerzuć myśli przez klawiaturę do sieci. Pozdrawiam.

  5. Jeśli chodzi o Romanow….to zgadza się,razem z dyr bck mają jedną linię……….chorągwi na wietrze……………