Miasto zerwało umowę z wykonawcą stadionu

Miasto zerwało umowę z wykonawcą stadionu 16

W przyszłym roku miał zakończyć się pierwszy etap budowy stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej. Już pod koniec listopada opóźnienia w realizacji inwestycji szacowane były na około cztery miesiące. Mimo to, kierownictwo firmy zajmującej się wykonawstwem obiektu zapewniało, że wszystko idzie zgodnie z planem. A wczoraj okazało się, że miasto postanowiło odstąpić od umowy.

Generalnym wykonawcą stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej była firma „S-Sport” z Katowic. Przedsiębiorstwo zdecydowało się wykonać obiekt za 41 mln zł (pierwszy etap). W lipcu następnego roku miało się spełnić marzenie kibiców o nowoczesnym stadionie. Pierwsza część inwestycji obejmowała m.in. budowę trybuny wschodniej z 3 tys. miejsc, siłowni i hali sportowej.

ZOBACZ TAKŻE: Komornik w firmie budującej stadion. Co dalej z największą miejską inwestycją?

Niestety, śląska firma nie wywiązała się z umowy, wobec czego miasto postanowiło od niej odstąpić. W miniony czwartek (6 grudnia) prezydent Michał Litwiniuk wydał w tej sprawie oświadczenie. Z dokumentu wynikało, że umowę zrywa się z powodu nieterminowej realizacji prac oraz szeregu opóźnień w realizacji kolejnych etapów inwestycji. Jako drugi czynnik, wskazano utratę przez firmę „S-Sport” ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Katowickie przedsiębiorstwo zażądało od miasta zadośćuczynienia z tytułu rozwiązania umowy. Prezydent stwierdził jednak, że korespondencja, która wpływała z firmy do magistratu zawierała wiele nieprawdziwych twierdzeń i zarzutów, a co za tym idzie – jej żądania są niemożliwe do spełniania.

Wczoraj (11 grudnia) do Urzędu Miasta w godzinach popołudniowych wpłynął plik dokumentów od wykonawcy stadionu. – Stajemy przed koniecznością rzeczowego zapoznania się z tą dokumentacją i przeanalizowania jej, a następnie odniesienia się do tych argumentów – mówi prezydent Michał Litwiniuk. Dodał również, że miasto rozważy cofnięcie oświadczenia o zerwaniu umowy, gdy śląska spółka przedłoży nowe ubezpieczenie i zaproponuje nowe terminy realizacji robót.

Udostępnij!

Komentarze: 35

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Jakim idiotą trzeba być aby do inwestycji wart 40 milionów wybrać firmę z kapitałem zakładowym 130 tysięcy. Po za tym od dawna nic się tam nie dzieje, bo wielką budową nie jest kilku robotników chodzących po kacu budowy. Teraz panowie Stefaniuk i chodzinski zajmą się rozwaleniem szpitala.

   1. Pan Michał moja droga nie zajmował się przetargami, a jakby Pani nie pamiętała to rada zdecydowała o dołożeniu kasy i wyłonieniu Wykonawcy, więc najpierw wiedza później komentarze.

     1. Może i był słupem, tylko co robił fachowiec chodzinski ze swoim pryncypałem stefaniukiem? Juz wychodzą niezłe kwiatki z rządów lepszego sortu, ludzi brzydzacych sie korupcja i złodziejstwem, oczywiście w wykonaniu przeciwników bo samemu mozna

  1. to jest potężna bomba z opóźnionym zapłonem, konsekwencje nieodpowiedzialnej polityki poprzednich władz powinny zostać wyjaśnione przez właściwe organy

  2. Rejterada…Rejterada ze wszystkiego…Tam gdzie pojawiają się problemy, rejterada…Pijar kończy się tam, gdzie potrzeba codziennej pracy…

 2. A nie lepiej teren przekazać szkole i przekształcić projekt na mniejsze boiska, obiekty sportowe i stadion wielofunkcyjny.

 3. zerwanie umowy powinno stanowić podstawę do złożenia wniosku o możliwości popełnienia przestępstwa, chodzi o tryb przetargu, dlaczego ta a nie inna firma go wygrała, jakie inwestycje wcześniej realizował itd, itp. Mało tego jaki potencjał wykonawczy ta firma posiada, w ostatnim okresie wiele firm na innych placach wygrywa przetargi, ale te firmy to tylko jedna osoba, bez żadnego zaplecza i potem zaczynają się problemy i tak na pewno jest w tym przypadku, do tego jeszcze może dochodzić podejrzenie korupcji oraz wiele innych opcji. To wszystko powinno być wyjaśnione, ale winna poprzedniego zarządu jest bezsporna

   1. pożyjemy zobaczymy co przyniosą kolejne dni, będzie się działo, to nie jest normalna sytuacja ale afera szyta grubymi nićmi

 4. Rzady najlepszego prezydencika w historii miasta rodowitego bialczanina.
  Teraz marszalka.
  Gdzie twoj honor i ambicja wszystkie twoje obietnice to klamstwa a inwestycje niewypaly.
  W nagrode awans i obsadzanie stanowisk kolesiami z pis.
  Ja jako zwolenniczka prawicy MOWIE WPROST WSTYD I HANBA.
  Przez takich jak stefaniuk i bierecki PiS przegra wybory
  A sprawą niech się zajmie CBA.

 5. Prezydent Litwiniuk noe nadaje sie na prezydenta niestety…moze na nauczyciela W-F u to tak. W miescie nic sie nie dzieje wygaszanie inwestycji poprzednika itd miasto znow staje sie prowincja. Duzym bledem bylo zerwanie tej umowy bo zaden zaden stadion nie zostal wybudowany w Polsce w terminie. Ale kto pojedzie do Warszawy walczyc o dotacje 10mln z MS w razie nie dotrzymania terminow budowy? Przeciez Litwiniuka tam wysmieja….Biala Podlaska bez pieniedzy z zewnatrz jest poprostu biedna.

  1. termin wykonania juz dawno jest nieaktualny, przed wyborami juz bylo wiadomo ze sie nie uda, moze spytaj stefaniuka jak to bylo?

  2. Sprawdź je.łopie internety. Polonia Bytom też nie będzie miała stadionu a budowała go ta sama firma co w BP. Zerwano umowę za opóźnienia.
   Ale to trochę wyższa liga rozgrywkowa.

  3. Co ty człowieku K….wypisujesz.Miesiąc jest prezydentem i już chcesz rozliczać .Ty jesteś pisowskim trollem .pogonic dyzme posła osła i kozła .

    1. Przecież nie wiedział ze nie wygra wiec sam siebie nikt na konia nie sadza a obecny tez pchal sie do tego miodu wiecej praca prezydemta nie polega na usmiechaniu tylko zalatwianiu spraw miasta jak narazie 2:0 nic nie polazal żadnego programu bedzie bo bedzie

 6. dobrze dla kogo ten stadion te ciemniaki z podlasia spadną do 4 ligi i na boiskach z gimbusami będą grać. Nam trzeba dobrych dróg a nie stadionu