Międzynarodowa współpraca na boisku

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MTIxNjU0MDYtMTM1LTQuanBn,
Została powołana sekcja seniorów, która pierwszy mecz ma już za sobą. Pora na kolejną porcję męskiej rywalizacji.
Rugby to gra zespołowa wywodząca się z Anglii. Swoją nazwę przyjęła od miasta Rugby, w którym w 1823 roku William Webb Ellis po raz pierwszy przebiegł całe boisko z piłką w rękach i położył ją w bramce zaskoczonych rywali. Ten czyn uważany jest za początek tej dyscypliny sportu.

Dzisiaj rugby uprawiane jest na całym świecie i cieszy się wielką popularnością. Puchar Świata w rugby uważany jest za trzecią imprezę sportową pod względem oglądalności po Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Także do Terespola zawitała „owalna piłka”. Przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury i drużyny rugby z ,,Unii” Brześć do II Ligi w Polsce został zgłoszony zespół seniorów jako Sekcja Rugby UNIA Brześć/Terespol. Klub ma wsparcie Polskiego Związku Rugby, Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby, władz miasta oraz klubu KP Granica Terespol.

Debiutancki mecz z ,,bykami” z Alfa Bydgoszcz otwierający II Ligę Rugby odbył się 7 kwietnia w Bydgoszczy.

-Byliśmy dumni mogąc reprezentować nasz Terespol i białoruski Brześć.  Po ciężkim i zaciętym boju ulegliśmy jednak 22:32. Był to nasz pierwszy mecz. Zdobyliśmy cenne doświadczenie i wiarę do dalszej walki w lidze. Dziękujemy chłopakom z Alfy za wspaniałą gościnę po. Jesienią rewanż w Terespolu. Obiecujemy odegrać się bydgoszczanom.-informuje Łukasz Pogorzelski, animator kultury MOK Terespol oraz kierownik Sekcji Rugby UNIA Brześć/Terespol

W Terespolu gościli także przedstawiciele Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby, którzy 9 kwietnia zaprezentowali uczniom terespolskich szkół bezkontaktową odmianę rugby dla dzieci. Ma być to wzbogacenie oferty sportowej i rekreacyjnej dla młodzieży z Terespola. Koszty wyposażenia szkół w sprzęt pokrywa LOZR, który także zobowiązał się do partycypowania w kosztach udziału w zawodach.

21 kwietnia o godzinie 17 odbędzie się kolejny mecz. UNIA Brześć/Terespol zmierzy się tym razem z „Miedziowymi” Lubin. Mecz będzie można oglądać na Stadionie Miejskim przy ul. Wojska Polskiego 217, wstęp bezpłatny.

Rugby jest kolejną inicjatywą mieszkańców Brześcia, która została przyjęta w naszym mieście z entuzjazmem. Poprzednie to m.in. to zawody sportowe ,,Bug Rzeką Przyjaźni, Bieg Przyjaźni Brześć-Terespol, letnie Koncert Piosenki Białoruskiej w parku miejskim, koncerty białoruskich zespołów rockowych, gra w eisstock czy też wspólne rajdy rowerowe po polskiej i białoruskiej stronie. Nasze miasto od wielu lat lideruje w regionie pod kątem współpracy transgranicznej.-dodaje Pogorzelski.

Zapraszamy mieszkańców na mecz ligowy, a dzieci do spróbowania swoich sił w nowej dla naszego środowiska grze – rugby.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *