Międzynarodowo w Wisznicach. Młodzież wymienia się z rówieśnikami z innych krajów

Międzynarodowo w Wisznicach. Młodzież wymienia się z rówieśnikami z innych krajów 16

Ponad 40 osób z różnych krajów uczestniczyło w wymianie młodzieży. W ostatnich dniach odbyły się warsztaty z tymi osobami.

W dniach 13-21 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbywała się Międzynarodowa Wymiana Młodzieży „Digital You And Me”. Wzięło w niej udział 40 osób z Polski, Włoch, Mołdawii, Rosji i Estonii. Głównym tematem było kształtowanie kompetencji cyfrowych i obywatelskich, social media oraz kształtowanie świadomego odbioru informacji. Młodzież wzięła udział w szeregu warsztatów i aktywności prowadzonych przez profesjonalnych trenerów, każda z grup miała też za zadanie samodzielne przygotowanie i przeprowadzenie jednego warsztatu. Nabyte kompetencje zostały potwierdzone europejskim certyfikatem Youthpass, który otrzymał każdy z uczestników.

Wymiana była też okazją do integracji i lepszego poznania kultury, kuchni i tradycji poszczególnych krajów podczas wieczorów kulturowych przygotowanych przez każdą z grup.

Grupę polską tworzyli uczniowie LO Wisznice: Kacper Bendziuk, Mateusz Pisarzewski, Jakub Oleszczuk, Jakub Bujnik, Kacper Cuch, Szymon Zamyłko, Hubert Bogusz.

Wymiana zorganizowana została przez Fundację „Zielony Słoń” z Lublina w ramach programu Erasmus+.

Międzynarodowo w Wisznicach. Młodzież wymienia się z rówieśnikami z innych krajów 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *