Międzynarodowy sukces na koncie bialskich tancerzy

20180123_192123
fot. nadesłane

Dwanaście cennych pucharów znalazło się w rękach bialskich tancerzy z Dance Academy Studio. Młodzi artyści po raz kolejny pokazali klasę, tym razem podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego JARD w Wasilkowie. 

Festiwalowe zmagania trwały od 7 do 8 czerwca. Wśród ponad tysiąca utalentowanych tancerzy znalazła się trzydziestoosobowa grupa z Białej Podlaskiej. Konkurentami artystów z Dance Academy Studio znaleźli się wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i świata. Bialczanie mieli możliwość rywalizować w licznych kategoriach tanecznych: show dance,hip hop, jazz, modern oraz z podziałem na kategorie wiekowe: do 11 lat, do 15 lat, powyżej 15 lat prezentując się solo, w duetach, mini formacjach i formacjach.

Ich popisy oceniało profesjonalne jury, wśród którego znaleźli się: Paweł Potępa (absolwent Krakowskiej Szkoły Baletowej i dyplomowany instruktor tańca współczesnego) Bernadetta Boguńska (trener wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata Akademii Tańca Szał, choreograf spektakli tanecznych oraz choreograf programów TV) oraz Joanna Filipczuk (instruktor Studia tańca Hocus, mistrzów świata contemporary ballet).

Dance Academy Studio już po raz kolejny reprezentowało Białą Podlaską na prestiżowym turnieju tańca. W tym sezonie wywalczyli ponad 32 puchary. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba. Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” już dziś (14 czerwca) o 18 na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas gali podsumowującej rok artystyczny DAS  „Pasja tańca”.Od września ruszają nabory do wszystkich grup tanecznych DAS.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *