Międzyrzec stawia na rozwój

Międzyrzec stawia na rozwój 16
Dzięki wsparciu Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania miastu udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej. Jeszcze przed otwarciem sezonu letniego mają być zauważalne efekty nowych przedsięwzięć.

Ułatwienie dostępu do turystyki wodnej jest głównym celem działań podejmowanych przez władze Międzyrzeca Podlaskiego. Projekt współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przyniesie Międzyrzeckim Jeziorkom nowy pomost pływający o długości 24m, cztery kajaki oraz dwa rowery wodne. Dodatkowo, w pobliżu stoku narciarskiego, powstanie drewniany budynek, w którym będzie przechowywany sprzęt. Koszt inwestycji wyniesie 162 tys. zł w tym 83 tys. zł to kwota dotacji unijnych.

Kolejny krok w stronę rozwoju stawia Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek”, które dzięki dotacjom w kwocie 162 tys. zł ma zmodernizować stanicę. Zostaną wymienione okna, drzwi, pokrycie dachu oraz instalacje sanitarna i elektryczna. Ponadto, zakupione zostaną pomosty do cumowania łodzi oraz 10 łodzi wędkarsko-turystycznych.

Powstanie także album o dziedzictwie kulturowym, historycznym i naturalnym miasta Międzyrzec Podlaski, a także płyty multimedialne z tekstami czytanymi przez lektora dla osób niepełnosprawnych. Za tą inicjatywą stoi Miejska Biblioteka Publiczna, która również otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 35 tys. zł. Całkowity koszt publikacji szacowany jest na 54 tys. zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *