Miejski park w remoncie. Powstanie brama koszarska, zrekonstruują też fortyfikacje

Miejski park w remoncie. Powstanie brama koszarska, zrekonstruują też fortyfikacje 16

Lada dzień ruszy kolejny etap prac remontowych na terenie Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej. Zostanie odtworzony historyczny wjazd – powstanie tzw. brama koszarska wraz z kładką pieszą. Projekt obejmuje również rekonstrukcję niektórych elementów fortyfikacji ziemnych oraz towarzyszącej im infrastruktury.

Ogłoszony przez miasto przetarg został rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Bialbud z Białej Podlaskiej, która zaproponowała, że zrealizuje inwestycję za nieco ponad 950 tys. zł. Dzisiaj (15 lutego) prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę z właścicielami przedsiębiorstwa – Czesławem Niczyporukiem i Stanisławem Lewczukiem.

– Realizacja tego zadania odbywa się w ramach projektu rewaloryzacji parku. Po wcześniejszym projekcie rewitalizacji jest to kolejna odsłona kompleksowego zagospodarowania tego dziedzictwa kulturowego, z którego jesteśmy bardzo dumni – mówi prezydent Michał Litwiniuk. – Dzisiaj teren budowy zostanie przekazany wykonawcy, a prace będą prowadzone tam do września.

Cały projekt rewitalizacyjny opiewa na kwotę niemal 20 mln zł, której znaczną część stanowią środki unijne. Wśród działań, które do tej pory do tej pory udało się wykonać jest przebudowa układu wjazdowego wraz z mostkiem (od ulicy Warszawskiej), a także remont części oficyny zachodniej. Ponadto cały czas trwa remont amfiteatru oraz Muzeum Południowego Podlasia.

To jednak nie wszystko. – Amfiteatr po remoncie będzie pełnił istotną rolę, a park stanie się miejscem imprez masowych. Wówczas staniemy przed kolejnym wyzwaniem jakim będzie budowa dużego parkingu – wyjaśnia prezydent. Taki parking miałby powstać od strony ulic Żurawiej i Kusocińskiego.

Miejski park w remoncie. Powstanie brama koszarska, zrekonstruują też fortyfikacje 17

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. lytwiniuk tylko podpisuje umowy na realizację projektów poprzedników, koncertowa teraz park, sam jeszcze niczego nie wymóżdżył i nie spłodził

  1. podobnie jak Stefaniuk pomysły poprzednika, rondo Lubelska, rondo Janowska i Armii Krajowej, rewitalizacja doliny Krzny

 2. Brawo Stefaniuk!
  A co wymyśli Litwiniuk?
  Czy zrezygnuje jeszcze z jakiejś inwestycji?
  Czy postawi pomnik Jaruzelskiego na Placu Wolności?
  Czy sam będzie woził taczką cegły na budowę hali przy ekonomiku?
  Tego wszystkiego dowiemy się już w kolejnym odcinku „Wstrętny Pis”

 3. Co do rewitalizacji to by się przydało wkoncu zrobić coś z centrum, głównie mi chodzi o szkolny dwór,parking na prostej i inne nieutwardzone nawierzchnie bo to wstyd i wioska żeby w centrum miasta brodzić w błocie

 4. Brama – najważniejsza budowla w mieście, powinni ją postawić na dworcu PKP, jako symbol dla wyjeżdżających z miasta za pracą, tu raczej nie ma co liczyć na powstanie normalnych zakładów pracy – „Żegnamy was, żegnamy was, żegnamy was”

 5. Wania, jakbyś miał/a odrobinę wiedzy jak przebiega proces inwestycyjny w państwie polskim to byś nie pisał/a takich komentarzy. Przypominam że zaczyna się od planowania, następnie projektowanie, później zdobywanie pozwoleń, dodatkowo łapę nad wszystkim trzyma konserwator zabytków, a na końcu budowanie. Na wszystko są terminy, tu kłania się Prawo zamówień publicznych. Więc proszę o drobinę zrozumienia i poczytania, nawet w internecie, jak wygląda budowanie na terenach publicznych w ścisłej strefie konserwatorskiej. PS. mam nadzieję że przemówi to do rozsądku dokonujących wpisów, na bądź co bądź publicznym forum.

 6. Po*****o Was z tymi placami zabaw? Macie dosłownie na każdym osiedlu huśtawkę i piaskownicę. Masakra, że ludzie wolą plac zabaw niż inwestycje typu. nowe chodniki, ronda, rewitalizacja skwerków