Miejski park zamieni się w plenerową galerię sztuki

Miejski park zamieni się w plenerową galerię sztuki 16

Artyści po raz kolejny zawitają ze swoimi dziełami w bialskim Parku Radziwiłłowskim. Może wydawać się, że większość dzieł powstaje w zaciszu pracowni, ale nic bardziej mylnego. Udowadniają to twórcy, którzy próbują swoje prace realizować bezpośrednio w miejscu, gdzie będą eksponowane. Miejski park również może być wyśmienitym miejscem inspiracji.

Działania artystyczne będą prezentowane 7, 8 i 9 czerwca w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.  – Obecny zabytkowy park to teren dawnego zamku Radziwiłłów, położony blisko centrum miasta. Do dzisiaj przetrwały niektóre budynki, wały ziemne, resztki wyschniętych fos. W ostatnich latach Park został poddany pracom rewitalizacyjnym i stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku mieszkańców – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Artyści zostali zaproszeni do parku po raz pierwszy w 1995 roku. Spotkania te był kontynuowane w latach: 1998, 2004, 2007, 2014, 2015, 2016, 2017 oraz 2018. W tym roku swoje projekty nadesłało 27 artystów z całej Polski, z których wybrano 16 osób.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.15 dźwiękiem trąbki w centrum parku, a następnie przyjdzie czas na powitanie gości i przedstawienie artystów. O 19.30 odbędzie się performance Janusza Bałdygi pt. „Brama A…B”. Tuż po tym zainteresowani będą mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów bialskiej Szkoły Muzycznej.

W sobotę od rana aż do zmroku będzie można podziwiać obiekty artystyczne oraz Macieja Falkiewicza malującego obraz z natury. W międzyczasie odbędzie się performance Stanisława Bałdygi „Latający Dywan”. W planie jest także spotkanie autorskie prof. Janusza Bałdygi oraz wystawa „Mistrzowie polskiego plakatu” z kolekcji Krzysztofa Dydo.

W niedzielę przez cały dzień wszystkie obiekty będą dostępne do oglądania. Szczegóły na plakacie wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Ubiegłoroczny park sztuki

Miejski park zamieni się w plenerową galerię sztuki 17

Miejski park zamieni się w plenerową galerię sztuki 186

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Inicjatywa godna uwagi miasto i p. prezydent również myślą o mieszkańcach ( nie tylko dla ciała ale i ducha ) byłem oglądałem i jestem pełen podziwu tylko złość na wandali co nocą wiele instalacji zdewastowało Straż Miejska powinna być bardziej czujna.