Mieli w domu narkotyki. Jeden trafił do więzienia, drugi ma dozór policji

Mieli w domu narkotyki. Jeden trafił do więzienia, drugi ma dozór policji 16

W ręce bialskich kryminalnych wpadł 32-latek oraz jego 29-letni znajomy. Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Dodatkowo jeden z nich usłyszał też inny zarzut.

W ubiegły weekend policjanci z komendy miejskiej weszli na teren posesji należącej do 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mundurowi otrzymali informację, że mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali jego dom i znaleźli foliowy worek z zielonym suszem. – Wstępne badanie testerem wskazało, iż jest to marihuana. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 600 porcji dilerskich tego narkotyku – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Na miejscu oprócz mężczyzny był również jego 29-letni znajomy. Okazało się, że kolega 32-latka miał przy sobie amfetaminę, z której można byłoby uzyskać osiem porcji dilerskich tego narkotyku. – Policjanci wykonując czynności w tej sprawie przeszukali również dom rodzinny 29-latka, ujawniając tam dodatkowo ponad 30 porcji dilerskich marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia – dodaje rzecznik.

Wczoraj (15 stycznia) 32-letni bialczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości ziela konopi oraz uprawy. Został doprowadzony do sądu, który wystosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzut posiadania nielegalnych substancji usłyszał także 29-latek. Wobec niego został zastosowany dozór policji. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *