Mieszkańcy musieli uciekać z zadymionego budynku

Mieszkańcy musieli uciekać z zadymionego budynku 16

Gdy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli wydobywające się z okien kłęby dymu. W mieszkaniu widoczność była niewielka, a z każdą sekundą zadymienie się powiększało. Niezbędna była ewakuacja mieszkańców.

W środę (9 stycznia) przed południem  na interwencję zostali wezwani mundurowi z komisariatu w Terespolu. Okazało się, że chodzi o zdarzenie z terenu miasta. Stróże prawa musieli pomóc wydostać się mieszkańcom z zadymionego domu. Dwie będące na miejscu kobiety same opuściły budynek, ale w środku znajdowali się również mężczyźni, z którymi prawie nie było kontaktu. Obydwaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci pomogli im wydostać się z mieszkania. Nie zapomnieli również o zwierzętach i wynieśli je na zewnątrz.

Straż pożarna, która dotarła na miejsce zajęła się gaszeniem pieca i oddymieniem budynku. – Strażacy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była niedrożność oraz rozszczelnienie przewodu kominowego. Z uwagi na to, że będące w domu urządzenia grzewcze nie nadawały się do użytku, służby oraz instytucje, które policjanci powiadomili o zdarzeniu, kompleksowo zajęły się sprawą – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. Mieszkańcy budynku otrzymali zastępcze urządzenia grzewcze. Zapewniono także usługę specjalistów.

Policjanci w nocy ponownie odwiedzili mieszkańców domu, by upewnić się, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *