Mieszkańcy stworzą historyczny film

Mieszkańcy stworzą historyczny film 16

Historyczna ekranizacja będzie przedstawiała działalność Armii Krajowej na terenie Terespola oraz okolic miasta. Mieszkańców czekają warsztaty, pisanie scenariusza i oczywiście praca przed kamerą.

„Fabuła przez pryzmat historii” to kolejna lokalna inicjatywa kulturalna, która będzie realizowana w nadbużańskim miasteczku. Terespolskie Studio Filmowe otrzyma na ten cel dofinansowanie od Miejskiego Ośrodka Kultury. Jest to część projektu Aktywni Mieszkańcy – Inspirujące Miasto, na który MOK pozyskał środki z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

Pierwsze spotkania warsztatowe zaplanowano na 17 i 18 sierpnia o godzinie 16 w terespolskiej Prochowni. Koordynatorem zajęć jest Wojciech Prokopiuk. Inicjatywa ma na celu zaktywizowanie oraz zaangażowanie mieszkańców Terespola do udziału w tworzeniu filmu. Będzie to krótkometrażowa, fabularyzowana produkcja poruszająca temat działalności Armii Krajowej na terenie Terespola i okolic. Po to będą wynajęte stroje w postaci mundurów oraz niezbędne wyposażenie.

Mieszkańcy wezmą udział w warsztatach historycznych, spróbują swoich sił w pisaniu scenariusza i będą mogli sprawdzić się jako operator kamery. Bez wątpienia przyczyni się to do nawiązania nowych znajomości oraz zacieśnienia międzypokoleniowych więzi. Film zostanie zaprezentowany przed publicznością podczas Święta Niepodległości.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Armia Krajowa po Drugiej Wojnie Światowej to byli chłopczyki z karabinami siedzący w lasach. Bandy zastraszające ludność, tyle w temacie