Mieszkańcy zadecydują co powstanie w mieście. Ruszył Budżet Obywatelski

Mieszkańcy zadecydują co powstanie w mieście. Ruszył Budżet Obywatelski 16

Wystartowała czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Bialczanie będą mieli w tym roku do dyspozycji 1,6 mln złotych z kasy miasta. Wpłynęło już 28 propozycji i projektów od mieszkańców.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej to aż 1,6 mln złotych w rękach mieszkańców. Na każdy z obszarów przeznaczone jest 80 tys. złotych. Pozostała kwota zostanie podzielona proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

Do bialskiego magistratu wpłynęło 28 propozycji. W Większości są to projekty placów zabaw, siłowni, boisk, ulic oraz chodników. Wśród nich znalazły się także takie propozycje jak wybieg dla psów z placem zabaw dla czworonogów, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskich, tężnia solankowa czy trasa nordic walking.

Projekty są obecnie oceniane pod względem formalnym, technicznym oraz finansowym. Lista inicjatyw zakwalifikowanych do głosowania zostanie opublikowana 18 lipca. Głosowanie rozpocznie się 29 sierpnia.

Rada Miasta określiła uchwałą z 15 kwietnia nowe zasady i tryb przeprowadzania konkursu. Projekt mógł złożyć każdy, nawet niepełnoletni mieszkaniec miasta za zgodą rodziców. Zmianie uległa także wymagana liczba osób popierających projekt. Będzie zależała od liczby mieszkańców danego obszaru. Dzięki zmianom, mieszkańcy zyskają także możliwość odwołania się od oceny projektu.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czy administracja Pana Litwiniuka będzie potrafiła to przeprowadzić bez błędów?
    Wiele razy udowodnili, że nawet nie czytają tego co publikują.