Mieszkańcy zadecydują, na co pójdzie część miejskiej kasy

Mieszkańcy zadecydują, na co pójdzie część miejskiej kasy 16

Przez najbliższe dwa tygodnie mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą zgłaszać swoje projekty, które miasto zrealizuje w ramach Budżetu Obywatelskiego. O tym, które pomysły wejdą w życie, zadecydują głosy bialczan. 

Pomysły projektów można składać do 25 czerwca w Urzędzie Miasta Biała Podlaska (pok. nr 229). W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz. Z inicjatywą może wyjść każda osoba zameldowana lub wpisana na listę wyborców w Białej Podlaskiej. Pozostałe osoby mogą wziąć udział w „BO” poprzez złożenie oświadczenia o zamieszkaniu.

Aby zgłoszenie było ważne, konieczne jest poparcie projektu przez mieszkańców danego obszaru. W obszarze pierwszym nie może być to mniej niż 6 osób, w obszarze drugim – 13, w obszarze trzecim – 8, w obszarze czwartym – 1,  obszarze piątym – 15, w obszarze szóstym – 3, a w obszarze siódmym – 8 mieszkańców.

W ramach „BO” mogą zostać zrealizowane takie pomysły jak place zabaw, ścieżki edukacyjne, elementy małej architektury, zieleń, tereny sportowe i rekreacyjne, a także ścieżki rowerowe. Mogą to być również przejścia dla pieszych, oświetlenie oraz ulice, parkingi czy chodniki.

ZOBACZ TAKŻE: Szczegółowe informacje

Mieszkańcy zadecydują, na co pójdzie część miejskiej kasy 17

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Mieszkańcy zadecyduja ? Trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą aby kolega-viceprezes Wod-kanu zarobił przez 5 lat(kadencja prezydenta) ponad 900 000 zł?