Mieszkańcy zebrali prawie cztery tony śmieci

57226503_433683570734785_5348744282352123904_n
fot. Miasto Biała Podlaska (fb)

Sobotnia akcja sprzątania Białej Podlaskiej zakończyła się sukcesem. Na siedmiu trasach, które koncentrowały się w okolicach Krzny i terenów centrum miasta, zebrano aż 3800 kg śmieci.

Wydarzenie to oprócz wspólnego zadbania o otaczającą nas miejską przestrzeń, miało na celu również integrację środowisk i pokoleń. Koordynatorami i współinicjatorami akcji byli m.in. AWF Biała Podlaska, spółki miejskie, Wydział Gospodarki Komunalnej UM, Klub Biegacza Biała Biega i Koło Wędkarskie SAS. W tym gronie znaleźli się również przedstawiciele mediów – redakcje portalu Biała24 oraz tygodnika „Podlasiak”.

W sobotę (6 kwietnia) wspólnymi siłami udało się zebrać niemal cztery tony odpadów. Inicjatorem przedsięwzięcia był prezydent Michał Litwiniuk. – Pan prezydent jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przyłączyli się do sprzątających i ruszyli przez siedem tras. Mieszkańcy ochoczo podjęli pomysł, co utwierdza w przekonaniu, że zasadne jest zorganizowanie kolejnych takich akcji – podkreśla Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Bialski magistrat zapowiedział też, że na jednej takiej akcji się nie skończy. Miejskie sprzątanie z pewnością zostanie powtórzone.

ZOBACZ TAKŻE: Zrób wiosenne porządki. Oddaj odpady do PSZOKów

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Wokół PECu, WORDu, Oczyszczalni Ścieków dalej są góry śmieci pod drzewami.
    Ludzie zostawiają tam worki ze śmieciami domowymi, są tez nawet konstrukcje ze szklanych butelek, które ktoś regularnie dowozi w liczbie już kilkuset.
    Teren Pana Paczóskiego za garażami na ulicy Włoskiej to wstyd dla miasta jak obok działka PSW blisko PECu. Śmietniska butelek i plastików. Słaba to wizytówka miasta.
    W Brześciu jest czysto, Biała ma kogo gonić. Pozdrawiam.

  2. Szczytny cel! Tylko zastanawia mnie dlaczego do wczoraj (13.04.2019) na odcinku kładka Droga Wojskowa do Podłącznej worki dalej czekaja na odbiór od tygodnia.