Mieszkanie Plus: będą dopłaty do czynszu. Od dziś można składać wnioski

Mieszkanie Plus: będą dopłaty do czynszu. Od dziś można składać wnioski 15

Osoby wynajmujące lokum w ramach programu Mieszkanie Plus mogą liczyć nawet na 300 zł dopłaty do czynszu. To dzięki umowie, którą miasto zawarło z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Biała Podlaska jako pierwsza w kraju podpisała tego typu dokument.

Umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego podpisali w czwartek (31 stycznia) prezydent Michał Litwiniuk oraz skarbnik Marta Mirończuk. Dokument dotyczy tzw. „Mieszkania na Start”, czyli systemu dopłat do czynszu mieszkań wynajętych w ramach programu Mieszkanie Plus.

W Białej Podlaskiej są to mieszkania znajdujące się w blokach przy ulicy Jana III Sobieskiego 2, 4 oraz 6.  Dopłata do czynszu może wynieść od 100 do 300 zł. Wszystko zależy od liczby mieszkańców oraz metrażu mieszkania. Z takiej pomocy będzie można skorzystać przez maksymalnie 15 lat. Dotyczy to też mieszkań wynajmowanych z opcją wykupu na własność.  Osoby, które otrzymają dopłaty co roku będą weryfikowane pod względem zarobków i tego, czy kryterium dochodowe nadal jest spełnione.

Od dzisiaj (4 lutego) wnioski o taką pomoc finansową można pobierać w bialskim magistracie (Referat Lokali Mieszkalnych, p. 230, II piętro). Dopłaty będą przyznawane od 1 kwietnia.

Udostępnij!

Komentarze: 19

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

   1. Wszystkich stać tylko trzeba się nauczyć legalnie pracować…. A nie na 500+ i bo mi się należy bo mąż pije…. A ja mam dzieci i ja muszę dostawać….

 1. do Anonim- nie podniecaj się PIS za swoje tych mieszkan nie postawił i ze swoich nie będzi doplacal. Żeby inni mieli dobrze , to ja i reszta roboli muszą się na nich złożyć , na te rozdawnictwo . Dla mnie nikt nic nie daje na utrzymanie mieszkania , i sam muszę o wszystko zadbać.

  1. Dokładnie tak jak piszesz …. Pisdziele przekupili naszymi pieniędzmi tych nierobów i patologie z 500+ a nam nikt nic nie daje każdy do roboty musi i ciężko pracować a tutaj tylko jakieś dopłaty JPRD

  2. @Realista – Za twoje też nie postawił. Za wszystko zapłacą mieszkańcy tych bloków. Lokal w opcji z wykupem wychodzą tak jak kredyt hipoteczny, nie decydując się na wykup czynsz wychodzi ponad 800 zł miesięcznie. Nie wiem czemu ludziom uwaliło się, że są to mieszkania za darmo. Byłeś w zgl? Widziałeś umowę najmu? Widać media robią swoje. Jak Cię to tak boli i uważasz, że to za darmo to możesz przyjść tu mieszkać. Najlepiej obrażać wszystkich zza monitora. I nie jestem nierobem – pracuję i płace podatki… Po prostu nie każdy ma zdolność kredytową lub bogatych rodziców. Pozdrawiam

  1. Człowieku co daje ? Swoje daje ?.Czy Ty rozumiesz budżet ? Skąd się bierze ? Nieroby bujaja się taksowkami A ciągle wyciągają ręce po moje podatki.

 2. Projekt Wenezuela+ sukcesywnie wdrażany. Jeszce kilka lat wdrukowywania socjalizmu i będzie tylko ocet na półkach

 3. Od 20 lat prowadzę działalność gospodarcza na terenie Białej . Czy dostanę dopłatę np. na podatek od nieruchomości ??