Milion złotych na remont miejskiego targowiska

Milion złotych na remont miejskiego targowiska 15

Miasto otrzymało dofinansowanie z unijnej kasy na modernizację i rozbudowę bazarku przy alei Tysiąclecia. Co się zmieni? Ma powstać m.in. wiata handlowa oraz nowy plac.

Zakupy na miejskim targowisku cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Białej Podlaskiej. Jest to również miejsce pracy dla wielu osób. Dlatego też, władza wzięła się za poprawę panujących tam warunków handlu.

W ramach projektu zaplanowana jest budowa wiaty handlowej, a co za tym idzie, większa część powierzchni obiektu znajdzie się pod dachem. W północnej części targowiska ma pojawić się nowy plac do sprzedaży płodów rolnych bezpośrednio z samochodów. Projekt zakłada także wybudowanie kanalizacji deszczowej i przyłącza do kanału burzowego.

Przewidziana jest również budowa pełnego oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.
Miasto chce zapewnić mieszkańcom dostęp do dobrej jakości lokalnych produktów rolnych, dlatego po remoncie powstanie 225 stanowisk do sprzedaży takich towarów. Wśród nich znajdzie się żywność ekologiczna. Warto również wspomnieć, że rolnicy, którzy zechcą sprzedawać swoje produkty właśnie w Białej Podlaskiej, otrzymają 25 procent rabatu na wynajem powierzchni handlowej.

Całkowita wartość projektu to 1,5 mln zł, z czego 1 mln to dofinansowanie z konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *